6 צעצועי התפתחות לתינוק שלעולם לא יעלמו מהעולם

6 צעצועי התפתחות לתינוק שלעולם לא יעלמו מהעולם

כשתינוק נולד ומתחיל לראות צורות ולזהות פנים ואחרי תקופה גם לחבב מגע בחפצים ולהכניס דברים אל פיו לטעום כל עצם וכל פריט דרכו ורצונו להתפתח ולנסות להשיג את מה שלא הצליח אתמול.

צוות המקצוענים של בייביסטאר מספר כי התעסקות פעוטות עם עצמים וחפצים מסוימים יכולה להיות מסוכנת ממש ולעיתים להביא חלילה אסון. מעבר לכך ישנם חפצים צעצועים ומשחקים שנשמח מאוד לתת לילדינו הפצפון להחזיק בידו גם כדי שיחוש בידיו עצמים חדשים וגם שיקבל פרספקטיבה גדולה יותר במגע ויכיר עוד ועוד את עולמו וצעצועיו. 

התפתחות התינוק ממגע ומוטוריקה תורמת תרומה גדולה מאוד וחשובה בבניין חיו הראשונים ובעיקר לקצב התפתחותו. ככל שהפעוט יכיר וידע יותר צורות ומשקלים של אובייקטים שונים ומשונים, עולמו החדש יפרח ויתעצם ובעקבות כך מוחו יהיה מפותח ומתעניין יותר. 

6 צעצועי התפתחות לתינוק שלעולם לא יעלמו מתוקף חיוניותם לילד

  1. משטח פעילות, (אוניברסיטה) בה יפתח הילד את כישוריו החזותיים וידע להבחין בין צלילים דקים, חזקים ועבים והרבה הרבה צבעים וצורות החשובות להתפתחות מוחו בגיל כה מוקדם וטרי.
  2. הליכון. הכי פשוט והכי ממצה לילד ולשלבי התפתחותו הוא ההליכון. לא רק שהילד לומד ללכת אלא בעיקר יודע להבחין בסכנות ובעצירה בדרך אליהן לפתח את שריריו הכה חיוניים בשלב התפתחותי ראשוני שכזה.
  3. כדור. מי לא אוהב כדור לשחק בו. ילדים אוהבים כדורים עוד יותר ולא בגלל צבעם או כתובות המודפסים על גביהם אלא בעיקר כי השליטה על תזוזת הכדור מונעת מהם עצמם. עובדה זו יוצרת ביטחון לילד ומחשבה בריאה לעצמאות ראשונית.
  4. מובייל. כמה עזרה המובייל בחדרי תינוקות נותן להם בהתפתחות ובשמיעה! שמיעת מנגינות עדינות ורגועות מכניסה לתינוק הרגלי התבוננות והתרכזות מהראשונים שהוא חווה. לכן גם חשוב שהמנגינות תהיינה עדינות וללא ווליום גבוה שיקשה עליו.
  5.  נשכן. אם ישנה דרך טובה להעסיק ילד היא באמצעות נשכן. ילדים ותינוקות אוהבים להכיר הכל דרך הפה והנשכן המבוקר נותן את הפתרון לתכונה זו.
  6. בקבוק. נסו לתת לתינוק להחזיק לבד בבקבוק כדי שילמד לשלוט בעצם/פריט גדול וע"י כך התפתחותו ועצמאותו תהיה זריזה ובריאה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

משחקים מומלצים לילדים

יתרונות משחקי קופסא בגיל צעיר

מי מאיתנו לא מכיר משחקי קופסא? מדובר במשחקים הרלוונטיים עבור כמה משתתפים, כאשר לכל משחק מטרה אחרת. בעבר, משחקי הקופסא היו דומיננטיים מאוד בחייה של

קרא עוד »