רשימת ספרי הקודש השלמה שהיא חובה לכל בית יהודי

רשימת ספרי הקודש השלמה שהיא חובה לכל בית יהודי

כל בית יהודי דורש שיהיו בו ספרי קודש. ספרי הקודש הקיימים כיום הינם רבים ומגוונים. ניתן למצוא ספרים ישנים יותר וחדשים יותר וכמובן: אלו ואלו דברי אלוקים חיים". על אף שלא חובה לרכוש את כלל הספרים לבית, הרי שישנם ספרים שכדאי מאוד שלא להתפשר על הימצאותם בספרית הקודש שלכם. כל ספריה בבית יהודי חייבת להכיל ספרי קודש בסיסיים, אשר מהווים את אבני היסוד של ספרית הקודש ושל הבית בכלל. אם אתם רוצים ליצור לכם ספריה יהודית ואינכם יודעים מהיכן להתחיל ואיזה ספרים כדאי לכם לרכוש, כדאי מאוד שתכירו את הספרים שאסור לוותר עליהם.

ספרי קודש שהם חובה בכל בית

כאמור, ישנם לא מעט סוגים של ספרי קודש כיום. ישנם ספרי אמונה, ספרי הלכה, ספרי מחשבה, ספרי הגות ועוד. ישנם ספרים אשר נכתבו בעבר וספרים שנכתבו בידי רבנים כיום. כאשר נחשפים לעולם הרחב והמגוון של ספרי הקודש, לא פעם מתבלבלים בשל הכמות הגדולה של הספרים ולא יודעים מה כדאי לקנות ומתי. חשוב מאוד לזכור שעל אף שיש מגוון ספרי קודש, הרי שישנם ספרים שהנוכחות שלהם היא בגדר חובה בכל ספריית קודש או ספרייה בכלל בבית יהודי. הספרים הללו הם קודם כל: ש"ס שלם, תניא, אגרות הקודש, פירושי הר"ן, פירושי אדמו"רים שונים על התורה, ספרי האדמו"ר הזקן ועוד.

היכן ניתן לרכוש ספרי קודש לבית

אם אתם מחפשים ספרי קודש למכירה עבור הבית שלכם, חשוב מאוד שלא תרכשו אותם בכל מקום באופן אקראי. עליכם להגיע למקום אשר ידוע כי הוא מציע את כלל הספרים הנחוצים והחשובים עבור ספריה בבית יהודי. כמו כן, חשוב שבמקום ינכחו אנשי תורה המכירים את כלל ספרים. אנשים מעין אלו יוכלו להמליץ לכם על ספרים בסיסיים מאוד שלא כדאי לכם לוותר עליהם בספריה של הבית שלכם. מעבר לספרים הבסיסיים, כמובן שתוכלו לרכוש ספרים אשר אתם באופן אישי מתחברים אליהם. כאשר בוחרים במקום הנכון והטוב ביותר לצורך רכישת ספרי קודש, ניתן למצוא את כל הספרים הנחוצים לכם במהדורות איכותיות, במקום אחד – היכנסו לאתר חב"ד שופ.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תחפושת Among us
חג הפורים ממש מעבר לפינה, וילדכם כנראה מתחנן לבחור תחפושת לעצמו. בין אם ילדכם רוצה להיות גיבור-על,...
קרא עוד »
פבר 05, 2021
מערכת אזעקה לעסק- דגשים ראשונים לפני התקנה
התקנת מערכת אזעקה לעסק היא שלב קריטי באבטחת המקום והגנה על הנכסים. הנה כמה מהדגשים הראשונים שיש לקחת...
קרא עוד »
מרץ 27, 2023
באילו מקרים פוסלים צוואה
לא פעם מוגשת לבית המשפט התנגדות לצו קיום צוואה על מנת לפסול את הצוואות באופן מלא או חלקי. יש לציין...
קרא עוד »
מרץ 16, 2019