רכישת דירה: זה מה שחשוב שתכירו

רכישת דירה

אם הצלחתם לגייס את ההון העצמי הדרוש כדי לרכוש דירה, או לפחות כדי להגיש בקשה למשכנתא: הרי שכעת – לאחר קבלת האישור והמימון הדרוש – הגיע לבדוק את הפרטים שכרוכים בביצוע הקנייה, כאשר במרבית המקרים תהיה הרכישה הגדולה ביותר שתעשו בחייכם.

בדיקת פרטים אודות הדירה

מי שרוכש דירה בישראל, צריך לבצע מגוון פעולות, החל מהגשת בקשה למשכנתא, עד לביצוע תשלומים לרשויות ובדיקות חוזה, כמו גם זכויות בטאבו. לדוגמא: מס רכישה הוא אחד המיסים שחלים על רוכשי דירות, אך הוא מותנה בתנאים שונים ומיועד עבור רוכשי דירה שנייה ושלישית. כדי לקבל מידע מקיף על מס רכישה, מומלץ להכנס לאתרים בתחום הנדל"ן ובתחום רכישת הנכסים.

כדי להתחיל בתהליך, רצוי להתחיל להתכוונן על סוג הנכס שתרצו, כמו גם להבין מהו הגודל והתקציב הדרוש לרכישת הדירה. הגיעו אל פרוייקטים חדשים או אטרקטיביים – כדוגמת פרוייקטים של התחדשות עירונית, פרוייקטים של מחיר למשתכן וכדומה. נסו לבחור פרויקט שקיבלתם אודותיו המלצות, בעיקר בכול הנוגע ליזם ולקבלן המבצע.

בחינת אזור המגורים

נסו להבין באיזה אזור מגורים תרצו לחיות. שאלו עצמכם: האם יש לכם ילדים שזקוקים למוסדות לימוד טובים? האם תרצו לבחור באזור מגורים שמתאים עבור פנסיונרים? או כזה שמתאים למשפחות עם ילדים קטנים? נסו לקרוא קצת על האזור שאתם מחפשים בו דירה, בדקו מה צופן לו העתיד (מבחינת התפתחות באזור) ובדקו כי אין בו מפגעים סביבתיים כמו אשפה, מבני תעשייה, רעשי תחבורה ציבורית וכדומה.

בררו דרך פנייה לוועדה המקומית, מה צופן העתיד לאזור אשר בו נבנה הבניין. זאת כדי לוודא כי לא תחול צפיפות באזור המגורים העתידי שלכם. חשוב לדעת גם מה מתוכנן להבנות בקרבת הדירה שלהם בעתיד. וודאו כי האזור מיועד לפיתוח ולא לבנייה מסיבית של גושי בטון מעיקים.

בדיקות היזם הקבלן והיתרים

כאשר אתם רוכשים דירה מקבלן, יש לוודא כי הבנייה נעשית באופן חוקי, וכי היזם אמין ובניית המבנה מאושרת על ידי הרשויות. נוסף לכך, כדאי לבדוק כי ליזם ולקבלן אין "כתמים" ברזומה שלהם. מידע אודות אנשי המקצוע, אפשר לקבל דרך פנייה אל רשם החברות. דרך הרשם תוכלו לבדוק כי הקבלן רשום בפנקס הקבלנים (מה שמעיד כי הוא איש מקצוע מיומן שלא הוגשו נגדו תביעות ב5 השנים האחרונות), תוך קבלת מידע אודות תוקף רישיונו של היזם.

באמצעות ביצוע כלל פעולות שנודעו לבדוק את המבנה, את עתידו ואת הבטיחות ברכישה – תוכלו לרכוש דירה מעולה, ולעשות זאת – על הצד הבטוח ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית מרפסת בבית משותף – המדריך המלא
בניית מרפסת בבית משותף זה סיפור קצת אחר מאשר סתם בניית מרפסת. אם אתם רוצים להוסיף מרפסת לבית, בהרבה...
קרא עוד »
ינו 07, 2022
גלידריה בדץ – טעמים מושחתים
הקיץ כבר כאן, ואיתו גם החשק לקינוחים מתוקים ומרעננים. ביום חם ושרבי אין כמו גלידה טובה שתקרר את הגוף,...
קרא עוד »
אפר 26, 2022
מהו ריהוט משלים?
יש משמעות אדירה לשאלה איך הבית שלנו נראה הן לתחושות הפנימיות שלנו והן לעובדה כי הדבר משפיע על כל אורח...
קרא עוד »
מאי 05, 2019