רוצים להפוך להיות טבעוניים? זאת הדרך הנכונה!

רוצים להפוך להיות טבעוניים? זאת הדרך הנכונה!

הרבה אנשים עוברים בשנים האחרונות לתזונה טבעונית. חלקם עושים זאת מסיבות בריאותיות, אחרים עושים זאת מסיבות אידיאולוגיות. על מנת להיות טבעוניים, צריך לעשות מספר התאמות בתזונה, אם עושים אותם בצורה מסודרת, אז אפשר לבצע את השינוי בצורה פשוטה מאוד.

מה זה אומר להיות טבעוני?

כידוע, תזונה טבעונית כוללת מאכלים שאין בהם שום דבר מהחי. בין אם זה ביצים, דגים, בשר, גבינות. במילים אחרות, אפשר לאכול אך ורק אוכל מהצומח, כך נמנעים מפגיעה בבעלי חיים. היום אפשר למצוא בכל אתר טבעונות מוביל את כל המידע הרלוונטי בנושא, וכמובן מתכונים מפורטים על מנות טבעוניות שיכולות להחליף את המנות הרגילות שהיינו רגילים לאכול.

למרות מה שלא מעט אנשים נוטים לחשוב, הרי שתזונה טבעוני היא מאוד מגוונת, מאוד מפורטת ורחבה. אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מנות ייחודיות, חלקן אגב מגיעות במקור מהתזונה הרגילה ופשוט מחליפים מרכיבים מסוימים וכך אפשר ליהנות ממנה טבעונית, כלומר כזו שאיננה כוללת מרכיבים מהחי

כיצד הופכים להיות טבעוניים?

בשלב הראשון, עלינו להגיע להכרה, שאנחנו צריכים להפסיק לצרוך מנות ומרכיבים מהחי. זה לא פשוט עבור אנשים שרגילים לאכול בשר, גבינות, ביצים או דגים.

בשלב השני, אנחנו יכולים לחפש תחליפים. אז אפשר לחפש תחליפים על בסיס מנות רגילות שפשוט לא מכילות את המרכיבים הנ"ל, כולל קטניות, סלטים ודברים אחרים. צריך כמובן לוודא, שאם אנחנו בוחרים לאכול אוכל כזה או אחר, שאכן אין בו מרכיבים מהחי.

בשלב השלישי או במקביל, אנחנו פשוט יכולים למצוא תחליפי מזון. למשל, אפשר למצוא היום גבינות טבעוניות, אפשר להשתמש בטופו או בסיטאן במקום בבשר רגיל, אפילו ניתן למצוא פפרוני טבעוני.

צריך לומר, מאחר והתזונה הטבעונית היא מאוד נפוצה, במיוחד בישראל, אז זה לא מורכב ולא מסובך למצוא מנות טבעוניות או מרכיבים טבעוניים. להיפך, כל מכולת, כל חנות טבע, כל מסעדה ובית קפה, מציעים מנות ומרכיבים טבעונים. כאמור, גם באתרי אינטרנט שעוסקים בתזונה באופן רגיל וכן אתרים טבעוניים, נוכל למצוא מגוון רחב של תפריטים ומתכונים.

כתוב/כתבי תגובה