התרת נישואין אזרחיים

התרת נישואין אזרחיים – מי מוסמך לערוך אותה

היום כל זוג יכול להתחתן, אבל לא תמיד בארץ. ניתן לא פעם לשמוע על מקרים, בהם בני זוג שחיים במדינה, משלמים מיסים ואף עשו צבא, עדיין אינם זכאים להתחתן ברבנות. כמובן שכאשר מדובר על שני יהודים, אין שום בעיה להתחתן כדת משה וישראל. אך כאשר אחד מבני הזוג אינו יהודי לפי הרבנות הראשית, בני הזוג נאלצים להתחתן בחו"ל. מדובר על נישואים אזרחיים, היות והרבנות הראשית אינה יכולה לקיים טקס דתי עבור זוג שאחד מהם אינו יהודי. אך נשאלת השאלה, מה יעשו בני הזוג במידה והם יחליטו להתגרש, היות והרבנות אינה יכולה לקיים הליך של גירושין במידה ושני בני הזוג אינם יהודים. במקרה מסוג זה, יש צורך לבצע התרת נישואין אזרחיים.

> קראו גם על הסדרת מעמד לבת זוג זר

כל מה שחשוב לדעת לגבי התרת נישואין אזרחיים

לעומת התרת נישואין של בני זוג יהודים, אשר מתקיימת ברבנות באמצעות טקס הגירושין, תהליך ההתרה עבור בני זוג שאינם יהודים נראה אחרת לחלוטין. חשוב להבין כי טקס הגירושין הינו טקס דתי, לכן הרבנות אינה יכולה לבצע אותו עבור בני זוג שאחד מהם אינו יהודי. במקרה כזה, יש צורך לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להקל על התהליך ולעבור אותו מהר ככל הניתן. התרת נישואין הינו תהליך משפטי שמתבצע באמצעות בית המשפט לענייני משפחה, במידה ובית הדין הרבני אינו מכיר בנישואים של בני הזוג. ניתן לבצע את התהליך במידה ושני בני הזוג מסכימים לכך, או במידה ורק אחד מהם מעוניין בתהליך. כמובן שהתהליך יתנהל בצורה מהירה יותר, במידה וקיימת הסכמה בין בני הזוג. שני בני הזוג אמורים למלא תצהירים לגבי הדת שלהם ולהגיש מסמכים שונים, בצירוף בקשה מתאימה לבית המשפט לענייני משפחה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

מה הסוללה והאלטרנטור עושים?  סוללה אוטומטית מספקת מטען חשמלי גדול שעובר במערכת ההתנעה ומסובב כמה הילוכים להתנעת המכונית. ברגע שהמכונית פועלת, האלטרנטור שולח זרם בחזרה

קרא עוד »