קוניזציה של צוואר הרחם – דברים חשובים שצריך לדעת בנושא

קוניזציה של צוואר הרחם היא פעולה אבחנתית-טיפולית המיועדת לנשים שגילו אצלן רקמה טרום סרטנית בצוואר הרחם. לרוב, החשד להתפתחות רקמה סרטנית בצוואר הרחם מתגלה במהלך בדיקת פאפ במהלכה נלקחת דגימה מצוואר הרחם של האישה, ולכן בדיקה זו מומלצת לביצוע עבור נשים שהגיעו לגיל הפוריות בתקופה של שנה לפחות.

אם לאחרונה עברת בדיקת פאפ שגילתה ממצא חשוד, ולאחר מכן בדיקת ביופסיה איששה את החשד וגילתה ממצא אחד או יותר שהוא טרום סרטני – עלייך לבצע טיפול קוניזציה בצוואר הרחם כדי להסיר את הרקמות הנגועות לאלתר. החששות לפני הטיפול הנדרש הן מובנות, ולכן ריכזנו בשורות הבאות כמה דברים חשובים שצריך לדעת בנושא זה.

למה חשוב לבצע קוניזציה של צוואר הרחם?

גילוי מוקדם של רקמות ותאים סרטניים עשוי להציל חיים ולאפשר טיפולים ממוקדים ויעילים להסרתם המיידית, ולכן קוניזציה של צוואר הרחם נחשבת לאחד מהטיפולים המומלצים והטובים ביותר עבור נשים שגילו אצלן נגעים טרום סרטניים. היתרון של טיפול זה הוא האפשרות לבצע אבחון וגם טיפול של הנגעים שהתגלו, וכך למעשה ניתן למנוע התפתחות של סרטן צוואר הרחם הנחשב למחלה קטלנית וקשה ביותר.

כיצד הטיפול מתבצע?

תהליך הטיפול מוגדר כניתוח זעיר פולשני, כיוון שהפעולה כרוכה בהחדרת כלי רפואי מיוחד בצורת חרוט המאפשר הסרה ממוקדת של הרקמה הנגועה לצורך אבחנה מקיפה וכן כריתה לאלתר. ברוב המקרים הפעולה תהיה כרוכה בהרדמה מקומית בלבד, אך ייתכנו כאבים קלים או תחושת אי נוחות בדומה לכאבים שחשים בזמן המחזור.

צרי קשר עם רופא נשים יעקב בורנשטיין >>>

איך תרגישי לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול תישארי לנוח במרפאה תחת השגחה רפואית, ולאחר מספר שעות תשתחררי לביתך עם הנחיות להימנעות מפעילות גופנית מאומצת כדי לאפשר לרחם להחלים כמו שצריך.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפול בילדים על הספקטרום

נתונים חדשים ממרכזי הבקרה ומניעת מחלות באוטיזם, מראים שמספר האבחנות של ההפרעות על הספקטרום האוטיסטי ממשיך לעלות, ועולה על ההערכות השנתיות. עבור נותני הטיפול בילדים,

קרא עוד »

כל כמה זמן כדאי לספר כלב?

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים אליהם הוא הוא הפרווה של הכלב. מלבד העובדה שהפרווה של הכלב חיונית לצורך שמירה על העור שלו, לספק לו

קרא עוד »