פינות אוכל

פינות אוכל

כולנו יודעים כי המטבח נחשב ללב ליבו של הבית. אך מה בנוגע לחלל בו כל המשפחה יושבת יחד לארוחת ערב משפחתית מהנה, או ארוחת שישי שמחה וגדולה עם חברים ומכרים? הכוונה היא כמובן אל פינת האוכל בבית, שזהו המקום המרכזי בבית בו כל בני המשפחה יושבים יחד לאכול.

ניתן לראות ברוב סוגי עיצוב הבית כיום את החללים המשותפים שקיימים בבית, כך שהחללים המרכזיים כמו מטבח, סלון ופינת אוכל נמצאים אחד בסמוך לשני ללא קיר או מחיצה המפרידה ביניהם. משום כך, חשוב להתאים את פינת האוכל לעיצוב הכולל שקיים בחללים האחרים וכך ליצור מראה הרמוני ומיוחד המשולב באופן מושלם עם עיצוב הפנים של הבית.

סוגי פינות אוכל

  • פינת אוכל עגולה – פינת אוכל מסוג זה מאופיינת בשולחן עגול, אשר סביבו ניתן למקם כסאות תואמים להשלמת העיצוב של החלל. פינות אוכל עגולות מתאימות במיוחד לחללים קטנים או פינתיים, כך שהעיצוב העגול של השולחן יתאים בדיוק למקומות כאלו.
  • פינת אוכל מרובעת – סוג של פינת אוכל פופולרית במיוחד בבתים רבים, משום שהיא מספקת את העיצוב והפרקטיות הנדרשת מפינת אוכל ביתית. פינות אוכל מרובעות מצוינות עבור בתים למשפחות קטנות, כיוון שלרוב השולחן מספיק לארבעה עד שישה סועדים.
  • פינת אוכל מלבנית – פינת אוכל גדולה ומרשימה, שהפכה להיות טרנד במגוון בתים פרטיים המחפשים עיצוב מרשים ומיוחד. פינות אוכל מרובעות מגיעות לרוב כחתיכה אחת של משטח העשוי עץ, שיש או חומר גלם אחר ולכן הן מתאימות בעיקר לבתים בעלי חלל גדול ומרווח.

כיצד בוחרים פינת אוכל לבית

כאמור, מומלץ להתאים את פינת האוכל לעיצוב הכולל של החללים המרכזיים בבית. בחברת דגם רהיטים ניתן למצוא היצע ענק ומגוון של פינות אוכל בעיצובים שונים – כמו פינת אוכל כפרית המגיעה בעיצוב רטרו, פינת אוכל מודרנית משולבת עץ, מתכת וחומרי גלם טבעיים אחרים ובעיצובים ייחודיים ועוד.

כדי להתאים את פינת האוכל למשפחה, יש לבחור שולחן נפתח שיהיה פרקטי עבור בני הבית באופן יומיומי וגם עבור אירוח של חברים ובני משפחה נוספים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

צמחי מרפא

4 צמחי מרפא וסגולותיהם

לצמחי המרפא יש היסטוריה רפואית עוד מימי קדם. לאורך דורות רבים היו מודעים לסגולות המיוחדות של צמחי המרפא הרבים אשר קיימים בישראל ובעולם. מי שהשתמש

קרא עוד »