שלא נדע – 5 תאונות ילדים נפוצות

שלא נדע - 5 תאונות ילדים נפוצות

ילדינו הם כנראה הדבר היקר לנו מכל, וקשה לחשוב על מקרים שבהם איננו מגנים עליהם היטב. להלן רשימה של 5 תאונות ילדים נפוצות, והדרכים להימנע מהן:

1. טביעה

הסכנה הגדולה ביותר בקרב פעוטות ותינוקות והמצויה בכל סביבה ביתית, נוגעת לטביעה. לא רק בבריכות בקיץ (וכמובן שלא מספיק לסמוך על העובדה שהפעוט נכנס למים רדודים בלבד), אלא גם באמבטיה ולמעשה בכל מפלס העולה על 10 ס"מ בלבד. חשוב לזכור בהקשר זה כי ראשם תינוקות ופעוטות הוא כבד ביחס לאזורים אחרים בגופם, ולכן קו הפה והאף עלול לשקוע מהר ובקלות רבה יותר ממה שנהוג לחשוב. אל תשאירו אף פעם פעוטות וילדים קטנים ללא השגחה במים, לא לשניה אחת ובכל מפלס שהוא.

2. חנק

מזון שאינו חתוך היטב, משחקים וחפצים המוכנסים לפה מתוך סקרנות עשויים להיות קטלניים לילדים, ואפילו בגילאים גדולים יחסית. במקרים כאלה נוטים לחשוב על גולות וחפצים קטנים או עגולים, אך יש לזכור כי ישנה סכנה הטמונה גם במקרים שאינם צפויים, ולמעשה הם המסוכנים ביותר: הסתבכות בווילון, בליעה של בלון או חפץ בעל מרקם חלקלק, וכל תרחיש בו לפעוט אין שליטה על המצב והגוף הזר עלול לחדור בקלות רבה מדי לחלל הפה.

3. חבלות גוף

התאונה השכיחה ביותר בקטגוריית תאונות ילדים אם כי לא בהכרח המסוכנת שבהן, נוגעת בנפילות ובחבלות הגורמות לפגיעות ראש, לשברים או לפצעים באזורים שונים בגוף, ובעיקר בגפיים. בכך חשוב ללמד את הילדים להיזהר במיוחד בכביש, אך גם בעת ריצה ופעולות תנועה אחרות כגון משחק, ריקוד, טיפוס וכיוצא באלה. מובן שאין למנוע מהילדים לקחת חלק באותן פעולות, אלא להעניק להם כלים לשמירה על גופם ולמניעת פציעות ככל הניתן.

4. חיתוך ושריטות

בסביבת המטבח וגם בחללים אחרים בבית ומחוצה לו, חלה חובת זהירות מרבית בכל הנוגע לסכינים ולחפצים חדים אחרים המצויים בקרבת ילדים. כמו כן השתדלו להרחיק מהם גם אביזרים מזכוכית שבירה, ובכלל זה כל חפץ חד העשוי להישבר בקלות רבה מדי.

5. אופניים וקורקינטים חשמליים

בגילאים מאוחרים יותר חשוב ללמד את הילדים לחבוש קסדה ולהישמע לכל הנחיות הבטיחות הנוגעות הן להולכי רגל והן לנוסעים על כלי רכב ממונע. בסביבות שאינן הולמות רכיבה על כלים חשמליים יש להימנע מכך לחלוטין ובשום פנים ואופן אין לנסוע במהירות מופרזת או בכבישים ראשיים.

בכל מקרה של תביעה בגין תאונות ילדים מסיבה כזו או אחרת, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שלומי וינברג מומחה בתחום תביעות תאונות ורשלנות רפואית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת עסק משפחתי: מאיפה מתחילים?
השילוב בין העולם העסקי לעולם המשפחתי יכול בקלות להפוך לתערובת נפיצה. על מנת שתוכלו לנהל עסק משגשג,...
קרא עוד »
מרץ 18, 2020
כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?
בין שנתיים לחמש שנים, אך כמובן שזה תלוי במצב הרכב ובהתייעצות עם מוסך מומחה אורך חיי המצבר לרכב תלוי...
קרא עוד »
ספט 27, 2020
האם כלב קטן יכול לחיות בגינה?
האם כלב קטן יכול לחיות בגינה? זו שאלה שאנשים רבים שואלים את עצמם. התשובה הקצרה היא היא כן, כל עוד יש לך...
קרא עוד »
אוק 17, 2022