דוד חשמל או שמש – מה עדיף?

דוד חשמל או שמש – מה עדיף?

אי אפשר בלי דוד בבית. גם דוד חשמל וגם דוד שמש נועדו בסופו של דבר לאותה המטרה. שניהם נועדו לספק לנו מים חמים לאמבטיה, לגילוח, לכל שימוש ביתי שצריך. והפעם נבדוק קצת יותר לעומק מה עדיף – דוד חשמל או דוד שמש. אלה הדגשים המרכזיים. 

מתי עדיף דוד שמש 

דוד שמש נחשב לפתרון חשוב וחסכוני, המצאה ישראלית. הוא מאפשר לספק מים חמים על בסיס קרינת השמש. כאשר הימים שטופי שמש, קולטי השמש יודעים לחמם את המים בצורה טובה. החיסרון הוא שלא תמיד זורחת השמש בשמים. עבור אנשים שמתקלחים בשעות מאוד מוקדמות בבוקר וגם בתקופה של עונת החורף וימים מעוננים, זהו פתרון לא מספיק יעיל. חשוב לציין כי בבניינים גבוהים עשויה להיות בעיה להתקין דוד שמש אישי לכל הדיירים. ניתן להתקין פנלים משותפים. 

מתי עדיף דוד חשמל 

דוד חשמל מאפשר לחמם את המים בדוד, ללא תלות בתנאים חיצוניים. למעט מקרים מיוחדים שבהם ישנה הפסקת חשמל, בכל פעם שרוצים, אפשר ליהנות ממים חמים באמצעות הדלקת דוד. אם רוצים מים חמים מוקדם בבוקר או באמצע הלילה או בימים גשומים, כשבוילר דולק, המים מתחממים. יחד עם זאת, אי אפשר לומר שאין חסרונות בהפעלה של דוד חשמל. חשמל, כידוע, עולה כסף. בנוסף, גוף החימום צובר אבנית עם הזמן ונדרשת פעולה של תחזוקה. עם זאת, אפשר לומר שהתקנה של קולטי שמש יקרה יותר מהתקנה של דוד ללא קולטים. 

אז מהי השורה התחתונה והמסקנה 

בשורה התחתונה, במידה ויש אפשרות, כדאי להתקין דוד שמש. יחד עם זאת, על מנת ליהנות ממים חמים תמיד, גם בקיץ וגם בחורף, טוב שיש גם דוד חשמלי. השילוב ביניהם נותן את התמורה האופטימלית.

כתוב/כתבי תגובה