בית אבות VS דיור מוגן

בתי אבות ודיור מוגן, מיועדים לאנשים הזקוקים לעזרה רבה בפעילות היומיומית שלהם. הם מספקים טיפול סיעודי מסביב לשעון ושירותים נוספים לדיירים. 

מה צריך לדעת על בית אבות?

בתי אבות מספקים יותר יחס אישי מאשר שירותי דיור מוגן. יש להם גם יותר אנשי צוות בתפקיד בכל זמן נתון כדי לענות על צורכי התושבים הזקוקים לסיוע במשימות יומיומיות או בטיפול רפואי. בתי אבות בדרך כלל גדולים יותר ממתקני דיור תומך ויש להם יותר שירותים, כגון פינות אוכל, ספריות, גנים וחדרים משותפים שבהם יכולים הדיירים להתרועע.

לעומת זאת מתקני דיור מוגן מספקים לדיירים רמת טיפול נמוכה יותר, אבל הם כן יספקו עזרה בפעולות יומיומיות וניקיון בית קל. חשוב לזכור כי בתי אבות הם אפשרות יקרה יותר, אך הם מציעים טיפול 24/7. מתקני דיור מוגן הם זולים יותר ומציעים יותר עצמאות לדיירים.

לפרטים נוספים על בית אבות בפתח תקווה >>>

במה כדאי לבחור? 

בית אבות הוא מתקן המעניק טיפול מסביב לשעון לקשישים הזקוקים לעזרה בפעילות היומיומית שלהם. הם מספקים את כל השירותים הדרושים לשמירה על בריאותם, כגון ניהול תרופות, פיזיותרפיה ושליטה בתזונה. 

עם זאת, יש להם גם כמה חסרונות. התלונה הנפוצה ביותר היא שאין מספיק פרטיות בבתי אבות מכיוון שיש להם אזורים משותפים שבהם כולם גרים יחד. יתרה מכך, מתקנים אלו יקרים יותר ממתקני דיור מוגן ודורשים הכנסה גבוהה יותר ממשפחתו של התושב כדי לעמוד בכך. מצד שני, בית דיור מוגן מציע פחות טיפול מאשר בית אבות

לסיכום, יותר יקר לחיות בבית אבות. בתי אבות יקרים יותר ממוסדות דיור מוגן מכיוון שהם מספקים טיפול וצוות סיעודי מסביב לשעון. לעומת זאת, דיור מוגן מציע איוש בשעות היום בלבד, מה שאומר שהדיירים צריכים לדאוג לעצמם בשעות הלילה שבהן אין צוות תורן. אז זה הזמן לבחור במה שמתאים לכם תוך הכרות עם יתרונות וחסרונות של כל מוסד. 

כתוב/כתבי תגובה