מזון מעובד והשפעתו על הגוף

לא מעט אנשים כבר הבינו כבר את ההשפעות ההרסניות של מזון מעובד, מאחר ומדובר על דרך נוחה אך מזיקה להזין את עצמנו. אומנם נכון כי לא לכל אחד יש את הזמן והסבלנות להכין ארוחות בריאות ומאוזנות על בסיס יומיומי, אך יש לזכור כי קיימות חלופות בריאות ומומלצות יותר, על פני מזון מעובד, המכיל כמויות עצומות של כימיקלים, חומרים משמרים, משפרי טעם וריח וכדומה.

מה חשוב לדעת לגבי מזון מעובד?

היום כבר ברור לכולם כי מזון מעובד נחשב לאחד הגורמים המזיקים ביותר להתפתחות התקינה כמו גם שמזון מעובד מכיל כמויות עצומות של כימיקלים שונים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח, אך הערכים התזונתיים שלו נמוכים במיוחד. אנשים רבים מפתחים השמנת יתר וחוסרים חמורים בוויטמינים ומינרלים, כתוצאה מתזונה המבוססת בעיקר על מזון מעובד. מחקרים שונים שהתבצעו בתחום, הראו מעל כל ספק כי מזון מעובד פוגע בתהליכים שונים בגוף ואף עלול לגרום לצפיפות עצם נמוכה יותר, דבר המשפיע על החוזק של העצמות ורמת השבירות שלהן. מעבר לכך, מזון מעובד מכיל כמויות גבוהות של סוכר ושומן, המשפיעים לרעה על משקל הגוף וגורמים להשמנת יתר, העלולה להוביל למחלות קשות.

הזמינו ארוחה מותאמת אישית >>>

מזון מעובד – כיצד להמעיט ככל הניתן?

אומנם לא פשוט להוציא את המזון המעובד מהתפריט שלנו, אך ניתן בהחלט לצמצם אותו בצורה משמעותית. במקום לבחור בפתרון הקל והמהיר של לטגן שניצל או להסתפק בקציצות קפואות מהסופר, ניתן ליהנות מארוחה מאוזנת ובריאה, המורכבת מרכיבים טבעיים וטריים בלבד. מי שאינו מסוגל להקפיד על ארוחות תוצרת בית, יכול להזמין ארוחות מוכנות, המכילות את כל הערכים התזונתיים הדרושים להתפתחות תקינה. ארוחות מסוג זה אמורות להיות מורכבות מתפריט רחב ומגוון, שיאפשר לנו ליהנות מארוחות טעימות ומזינות, תוך כדי שמירה על מאזן קלורי נכון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת הכוח הטרנספורמטיבי של ספרי מתח לבני נוער
שנות העשרה יכולות להיות מלאות בשיאים ושפל רגשיים, מה שהופך את ניהול המתח למיומנות קריטית לניווט...
קרא עוד »
אוק 25, 2023
להאיר את החלל שלך: גורמים מרכזיים בבחירת מוצרי תאורה
תאורה היא יותר מסתם אלמנט פונקציונלי בבתים ובמשרדים שלנו; זהו מרכיב חיוני הקובע את הטון והאווירה של...
קרא עוד »
דצמ 12, 2023
תוספות למדפים ומחסנים שכל אחד חייב אצלו!
אחסון הוא נושא מאתגר שמצריך התארגנות של ממש לצד אבזור מסיבי. כי לא די בכך שיש לנו מחסן גדול ומרווח, לא...
קרא עוד »
פבר 21, 2022