איך להתמודד עם בנות שצריכות חזייה בפעם הראשונה

חזייה בפעם הראשונה

כל הורה יודע שגיל ההתבגרות הוא גיל מיוחד ושונה. יש כאלו שיגידו מיד שזהו גיל בעייתי, אך הכל קשור לדרך בה בוחרים להסתכל על הנושא. גיל ההתבגרות הוא השלב בו הילדה עוברת מילדה לנערה בוגרת. אין גיל אחיד בו גיל ההתבגרות מתרחש, אך לרוב הוא קורה בין הגילאים 11 עד גיל 18.

בגיל ההתבגרות הנערה עוברת מגוון שינויים פיזיולוגיים, קוגניטיביים, רגשיים וגם חברתיים. אם בעבר פעם היא נהגה לעשות משהו בצורה אחת, ביום אחד היא תחליט שזה פשוט ילדותי ותפסיק לעשות זאת. חלק מהשינויים הפיזיולוגיים מתבטאים בצמיחתה לגובה של הנערה, עלייה במשקל, צמחית שערות ערווה וגם גדילת החזה.

גוזייה או חזייה

רוב הנערות ירגישו לבד בצמיחת החזה שלהן, ויבקשו מהוריהן לרכוש חזייות מתאימות לתמיכה בחזה שגדל. רוב הנערות יעדיפו מיד לרכוש גוזייה ולא חזייה, כמו שרוב בנות גילן עושות. ההבדל בין גוזייה וחזייה הוא משמעותי – גוזייה איננה מספקת תמיכה מתאימה לחזה שגדל ומהווה רק שלב ביניים בתחילת צמיחת ניצני החזה.

אך לאחר שהחזה כבר גדל להיקף גדול יותר, לרוב מעבר להיקף מידה B, זהו הזמן בו מומלץ לעבור לרכישת חזייה לצורך תמיכה נוחה ומתאימה ביותר לחזה.

בחירת החזייה הנוחה והטובה ביותר

על מנת שיהיה קל לבנות המתבגרות והוריהן לבחור את החזייה הטובה ביותר עבורן, מומלץ להקשיב להעדפה האישית של הנערה ולבחור את סוג החזייה שהיא מעדיפה ומרגישה בה נוח בחנות "את לבני נשים" https://www.at4u.co.il. נוסף לעניין הרגשי הנלווה להתבגרות המינית וגדילת החזה, הנערה צריכה להרגיש נוח מבחינה פיזית עם החזייה הנבחרת ולא תרגיש כאילו היא מוכרחה לשים אותה.

לכן עדיף לבחור חזייה כזו שתהיה דקה וקלת משקל, ללא תפרים או אמצעי תמיכה קשים מכיוון שזה יפגע בנוחות של הנערה וגם אולי בתדמית שלה כאשר היא תצטרך כל הזמן להתעסק עם החזייה. בנוסף, חשוב להתאים את גודל החזייה בדיוק לפי היקף החזה של הנערה, חזייה גדולה מדי או הדוקה מדי יכולה להיות מאוד לא נוחה ללבישה במהלך היומיום.

קראו גם איך לעצב חדר למתבגר?

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספת פופים – כי ככה רואים טלוויזיה
פופים (סאקו ביפנית) הגיעו אל האנשים שחיים במערב מן המזרח, והיישר אל שנות ה80 , שנים שהסאקו כבשו מיד את...
קרא עוד »
דצמ 24, 2019
מה הפתרון לזרועות מדלדלות
נשים רבות מוצאות את עצמן במצב אבסורדי, שבו הן מתביישות לחשוף את הזרועות שלהן. הסיבה לכך היא מראה...
קרא עוד »
מאי 07, 2019
איך יכול לעזור לכם עורך דין לתביעות סיעוד?
ביטוח סיעוד הוא סוג של ביטוח אותו ניתן לרכוש או באופן פרטי או דרך קופת החולים לכל מקרה בו חלילה נזדקק...
קרא עוד »
יול 12, 2021