נשירת שיער אצל נשים

מה הסיבות שמובילות לנשירת שיער בקרב נשים?

תופעת נשירת השיער נפוצה מאוד בקרב נשים, ויש לכך לא מעט סיבות שונות ומגוונת, החל מלחץ נפשי, דרך חוסרים תזונתיים ועד לטיפול קלוקל בשיער. ריכזנו עבורכן את כל המידע הנחוץ הנושא.

שלכת?

השיער הוא חלק בלתי נפרד מהנראות, ולכן זה לא מפתיע שלא נעים ואפילו די מלחיץ לראות את השיער נושר באופן ניכר. חשוב להבין, שמדובר בתופעה שמאפיינת נשים רבות, וכיום יש מגוון רחב של פתרונות. למעשה, יש כמה סיבות לנשירת שיער אצל נשים, כשהסיבות הללו מגוונות ושונות זו מזו. כך או כך, אם אתן סובלות מנשירת שיער חמורה – פנו לרופא המשפחה על מנת שיוכל לבדוק זאת באופן מקצועי. ממה נגרמת נשירת שיער? הנה הסיבות העיקריות:

שינויים הורמונליים

שינויים הורמונליים הם דבר שכיח, ואחת מתופעות הלוואי שלהם היא נשירת השיער, למשל לאחר הלידה, במהלך תסמונת השחלות הפוליציסטיות, בגיל המעבר או במצבים נוספים בהם יש חוסר באיזון הורמונלי בגוף. אגב, גם שימוש בגלולות או שימוש בהתקן עלולים לגרום לנשירת שיער.

מחסור תזונתי

תזונה לקויה משפיעה על הגוף באופן משמעותי, וכן – גם על צמיחת השיער והנשירה. המזון עשוי מרכיבים חיוניים, רכיבים שמסייעים גם לצמיחה תקינה של השיער. מחסור תזונתי יכול להתקיים בשל תזונה שאינה מאוזנת (למשל, טבעוניות וצמחוניות שלא צורכות את הרכיבים החסרים להן מן הטבע). כמו כן, החוסרים הללו עשויים להתרחש בעקבות בעיות במערכת העיכול או בחילוף החומרים וגם בשל בעיות גנטיות. במקרה זה, יש להקפיד לבצע בדיקת דם על מנת להבין אילו וויטמינים ומינרלים חסרים בגוף. כך או כך, מומלץ לעבור בדיקות דם תקופתיות לעיתים קרובות.

לחץ נפשי וסטרס

מתח, לחץ, חרדה וסטרס משפיעים על הגוף לא רק ברמה הנפשית אלא גם בפן הפיזי, והם עלולים להיות הסיבה לנשירת השיער, ובעיקר בתקופות מאוד מלחיצות או בתקופה בה מתרחש אירוע מפתיע שמעור חרדה (כמו מוות של אדם אהוב או התמודדות עם דיכאון).

שגרת טיפוח

אם אתן נוהגות לטפח ולסדר את שיערכן באופן קבוע, חשוב להבין ששגרת טיפוח שגויה עשויה לגרום לנשירה, למשל שימוש במכשירי שיער מוליכי חום כמו פן או בייביליס. כמו כן, ישנם תכשירי שיער שאף הם יכולים לעודד נשירה, ואפילו צבע לשיער.

 

נשירת שיער היא תופעה לא נעימה, ולצערנו, היא מאפיינת לא מעט נשים בארץ ובעולם. חשוב להבין מהי הסיבה שבגללה אתן סובלות מנשירה, ולו כדי שתוכלו לטפל בבעיה בהקדם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: