איך ניתן לדעת את זמן הביוץ?

איך ניתן לדעת את זמן הביוץ?

המפתח לחישוב מועד הביוץ נעוץ בעובדה אם המחזור החודשי של האישה הוא סדיר או לא. אם הוא סדיר, החישוב הבסיסי הוא שהביוץ מתרחש 14 יום מתום המחזור ולכן מי שמעוניינת להיכנס להיריון מקיימת יחסי מין ביום הביוץ הצפוי וגם יום לפני ולאחריו כיוון שהזרע נותר כמה שעות ברחם. מי שאינה מעוניינת להיכנס להריון, נוטלת תחליפי גלולות כמו אלו לצורך מניעת הריון אפקטיבי.

הביוץ הוא ההליך שבו הביצית יוצאת מהשחלה וממתינה בחצוצרה לביצוע ההפריה שנוצרת בין הביצית לזרע. בני זוג המעוניינים לתכנן את ההיריון, בוחנים את הימצאותו של יום הביוץ כדי לפעול בהתאם.

נושא זה חשוב במיוחד בעת ביצוע תהליכים של הפריה או הזרעה שבהם מבצעים את הפעולה הנדרשת בימי הביוץ כדי ליצור הצלחה של הפרויקט.

חישוב של זמן הביוץ 

עבור אישה שהמחזור שלה אינו סדיר, קשה לדעת באופן מדויק מתי מתרחש הביוץ. לכן מי שלא רוצה להיקלט תשתמש באמצעי מניעה כמו דף למניעת הריון. אישה שרוצה להרות, תצטרך לבצע בדיקה של נקודה זו ולכן קיימים כמה אמצעים חדשניים:

סטיק לזיהוי קיומו של הורמון LH 

בדיקת שתן עצמית אשר מתבצעת בעת היקיצה, אם מופיע על הסטיק הסימן, הרי שהביוץ מתרחש ביממה הקרובה.

אולטרה סאונד מעקב זקיקים

בדיקה שמתבצעת בעיקר אצל נשים שעוברות תהליכי הפריה שונים. בתוך הזקיקים מתפתחת הביצית. גודלם של הזקיקים הוא זה שמאפיין את החיוניות שלהם. לכן כאשר הזקיקים הם גבוהים, הדבר מעיד על כך שאלו שעות הביוץ.

מדידת חום 

ביום הביוץ חום הגוף של האישה עולה בכחצי מעלה צלסיוז ולכן מדידת החום בעת היקיצה מאפשרת לדעת אם מתרחש ביוץ במועד זה או לא.

בדיקות הורמונליות 

במקרים ספציפיים מתבצעות בדיקות הורמונליות כדי לאתר ולמדוד את רמת האסטרדיול ורמת הפרוגסטרון בדם. בדיקת דם המעידה על רמה גבוהה של פרוגסטרון, מוכיחה כי מתבצע הליך הביוץ בפועל. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

משחקים מומלצים לילדים

יתרונות משחקי קופסא בגיל צעיר

מי מאיתנו לא מכיר משחקי קופסא? מדובר במשחקים הרלוונטיים עבור כמה משתתפים, כאשר לכל משחק מטרה אחרת. בעבר, משחקי הקופסא היו דומיננטיים מאוד בחייה של

קרא עוד »