איך מטפלים בחתך בכף היד?

כאשר מקבלים חתך בכף היד, חשוב לדעת כיצד לטפל בו. ישנן שיטות שונות שניתן להשתמש בהן, אך רובן גוזלות זמן ודורשות מאמץ רב. חתך בכף היד הוא פציעה קלה המתרחשת כאשר מישהו חותך בטעות את ידו עם סכין או חפץ חד אחר. חשוב לנקות את הפצע ולכסות אותו בתחבושת כדי למנוע הידבקות. יש אנשים שמשתמשים במי חמצן או באלכוהול כדי לחטא את הפצע, אבל זה לא מומלץ מכיוון שהוא עלול לגרום נזק לעור.

חתך בכף היד – מה צריך לדעת?

כאשר אתה חותך בטעות את היד שלך, זה יכול להיות חוויה כואבת. אם לא תטפל בו מיד, הפצע עלול להחמיר. אם אין לך ערכת עזרה ראשונה בהישג יד, יש כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי למזער את הנזק. קודם כל יש לעצור את הדימום על ידי הפעלת לחץ על הפצע בעזרת מטלית נקייה או פיסת נייר טישו. אם זה לא עובד, נסה להשתמש בשקית קרח כדי לעזור להפחית נפיחות וכאב. אם אף אחת מהאפשרויות הללו לא עובדת, מרחו משחה או קרם כדי לעזור לעצור זיהום ולקדם ריפוי. ברוב המקרים, עדיף לפנות לטיפול רפואי על מנת למנוע השפעות ארוכות טווח של חתכים לא מטופלים כגון זיהומים וצלקות.

אחת הפציעות השכיחות ביותר

החתך בכף היד היא אחת הפציעות השכיחות ביותר בקרב פועלי בניין. זה נגרם ממגע עם חפץ חד או מתאונה. ניתן למנוע זאת על ידי לבישת כפפות בטיחות, אך לא תמיד הדבר מתאפשר עקב אופי העבודה. חתך בכף היד יכול להיגרם ממגע עם חפץ חד או תאונה. ניתן למנוע זאת על ידי לבישת כפפות בטיחות, אך לא תמיד הדבר מתאפשר עקב אופי העבודה. מאמר זה מתמקד כיצד למנוע חתך בכף היד ומהן כמה משיטות הבטיחות הטובות ביותר בבנייה.

הקליקו כאן ליצירת קשר עם ד"ר פרנק אטלן >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נסעתם לאילת עם הילדים? איפה אפשר "להניח" את הילדים וללכת להירגע לבד
הגיע חודש אוגוסט ואתם ההורים כבר לא יודעים כיצד אפשר להעסיק את ילדכם. הקייטנות כבר נגמרו והילדים...
קרא עוד »
פבר 25, 2019
שכר מינימום לנער ולמבוגר – לא אותו דבר
החוק בישראל קובע כי שכרו של עובד לא יפחת מסכום מסוים. חוק זה נועד להגן על העובדים ולמנוע מקרים של...
קרא עוד »
ינו 28, 2019
פסילת רישיון ובעיות ראיה – מה עושים בנידון?
אנשים רבים הסובלים מבעיות ראיה חמורות, מזומנים לא פעם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך בדיקות...
קרא עוד »
דצמ 27, 2019