כמה זמן אחרי לידה ניתן לחזור לתרגל יוגה

כמה זמן אחרי לידה ניתן לחזור לתרגל יוגה

היריון הוא דבר שעד היום מוגדר כסוג של נס. אישה אשר נמצאת בשלבים השונים של ההיריון עוברת שינויים רבים מאוד עד אשר היא אוחזת תינוק קטנטן בידיה, ונשים אשר רגילות לבצע תרגול ספורטיבי מסוג שהוא, רק מחכות לרגע שבו הן תוכלנה לחזור ולבצע את אותה הפעילות מחדש. דבר זה מעלה את השאלה החשובה, האם יוגה היא דבר שאותו ניתן לתרגל במהלך כל חודשי ההיריון, ושאלה חשובה לא פחות, כמה זמן אחרי שכבר התרחשה הלידה יכולה לשוב ולתרגל היולדת את תרגילי היוגה כפי שעד כה הייתה מתרגלת אותם באהבה רבה.

מתרגלים יוגה לפני הלידה

נכון להיום כמעט כל מרכז שמציע תרגול בשיטות השונות של קורס יוגה מציע גם טכניקות אשר מותאמות במיוחד עבור אישה שנמצאת בהיריון. זה ידוע כי אישה בהיריון משנה את היציבה שלה בעקבות הכובד אשר נעשה באזור מרכז הגוף עם בטן שהולכת ותופחת לה מחודש לחודש עד אשר היא מגיעה אל החודש התשיעי במלוא תפארתה.

דבר זה לצד תסמינים נוספים של ההיריון שאר משתנים מאישה לאישה יכולים להחליש את האישה בהריון הזה שלה וכדי למנוע את האפשרות הזו מלקרות ולחזק כל אישה בהריון שלה כמה שרק אפשר, מבחינה פיזית ונפשית כאחד ניתן החל משבוע 12 והלאה לבצע תרגולים על ידי מורה ליוגה אשר מוסמכת בצורה רשמית לכך.

נותנים זמן עבור התאוששות

לאחר שהאישה כבר ילדה במזל טוב והיא והילוד בריאים ומאושרים ביחד, עבור נשים רבות זה חשוב מאוד להבין כי החזרה אל השגרה היא כזו אשר מצריכה חיזוק מחדש של הגוף אשר עבר סוג של טראומה מן ההיריון ועד לשלב הלא פשוט של הלידה עצמה.

אחרי שחלפו להם שישה שבועות שהם בגדר של הכרחיים עבור ההתאוששות של הגוף מכל מה שהוא עבר, יכולה אישה לחזור ולתרגל יוגה, ואף ליהנות מכל מה שתרגול כזה יכול להביא אל העולם החדש הזה שלה. קיימים מגוון קורסי יוגה לתינוקות שניתן לקחת גם את הרך הנולד. זו גם דרך לצאת מהבית, וגם טכניקה מעולה שאיתה מחזקים את הגוף מחדש ומאוששים את הנפש שחווה טלטלה רגשית עצומה.

כתוב/כתבי תגובה