היתר בניה לבריכה

אין כמו לטבול במי הבריכה הקרירים בעונת הקיץ החמה, ולכן הרבה מאוד משפחות ובתים מחליטים לשדרג את איכות חייהם באמצעות הוספת בריכה ביתית בחצר ביתם. כיום אפשר למצוא סוגים רבים של בריכות שחייה פרטיות, בין אם מדובר על בריכות ארעיות שניתנות להצבה והוצאה בקלות ובפשטות או בריכות בנויות שמצריכות בניה והתאמה שלהן לשטח החצר.

חשוב לזכור כי לא כל אחד יכול לבנות בשטח ביתו בריכה, ויש להוציא לכך אישור מתאים מטעם הרשות המקומית המוכר גם בשם היתר בניה לבריכה.

מהו היתר בניה?

זהו היתר מיוחד המעוגן במסמך ייעודי ורשמי מטעם הועדה המקומית לתכנון ובניה של כל רשות מקומית, ורק באמצעותו ניתן לבצע עבודות בניה בשטחים. היתר בניה מהווה מעין רישיון לבניה על פי החוק, גם במקרה שעולה הצורך לבנות בריכת שחייה בחצר הבית. המשמעות של היתר זה הוא לוודא כי הבניה שמתבצעת נעשית בצורה נכונה ומפוקחת מבחינת גודל ושטח, וכן שהיא גם בטיחותית.

סוגי בריכות שמחייבות היתר בניה

כדאי לדעת שלא כל בריכה שמחליטים להציב בחצר הבית דורשת אישור לכך של היתר בניה לבריכה, אלא רק בריכות בנויות המצריכות שינוי מסוים בקרקע כמו חפירה בקרקע, הנחת הגבהה וכו'. סוגי הבריכות שמחייבות היתר בניה לפני כן הן:

  • בריכה מבטון – בריכה קבועה שנוצרת לאחר יציקת בטון והנחת חיפויי קרמיקה.
  • בריכה מפיברגלס – בריכה קבועה שעשויה מחומר הפיברגלס ולא מחייבת חיפויים עליה.
  • בריכה בתוך הקרקע – בריכה שנחפרת בתוך קרקע והדפנות שלה מקובעות עם פנלים ואריחים ייעודיים.

כיצד משיגים היתר בניה לבריכה?

במקרה שרוצים לבנות בריכה קבועה בחצר הבית, יש לפנות למשרד אדריכלות המתמחה בתהליכי תכנון בניה. המשרד יכין את התוכנית האדריכלית המתאימה לבריכה, ויגיש אותה לרשות המקומית כדי לקבל את היתר הבניה לבריכה. 

כתוב/כתבי תגובה