דרכון פורטוגלי

כך תוציאו דרכון פורטוגלי לכל המשפחה

דרכון פורטוגלי הוא כבר ממזמן לא עוד חלום רחוק של הישראלים. בשנים האחרונות גם פורטוגל וגם ספרד העבירו תיקוני חקיקה משמעותיים אשר מכירים באירועי גירוש ספרד ומאפשרים ליהודים המוכיחים כי משפחתם נפגעה בגירוש להתחיל בתהליך הוצאת דרכון. מבין השתים התהליך הפורטוגלי הוא הרבה יותר קל לביצוע ולכן ישראלים ויהודים רבים בוחרים בדרכון פורטוגלי על פני דרכון ספרדי. כדי לברר את זכאותכם ולהתחיל בתהליך הגשת הבקשה כדאי להכיר את כל הפרוצדורה טרם היציאה לדרך.

אז מה צריך לעשות?

כדי לקבל דרכון פורטוגלי אתם צריכים קודם כל לברר האם אתם נמצאים בתוך רשימה של שמות המשפחה שזכאים לדרכון פורטוגלי. הרשימה הורכבה על ידי הקהילה היהודית והיא מהווה אסמכתא אל מול הרשויות בפורטוגל. אם שם המשפחה שלכם אכן מופיע בספר השמות, קיימת בסירות גדולה יותר שההוכחות איתם תגישו את התיק יתקבלו ותוכלו לעבור לשלב הבדיקה הממשלתית. אולם גם במקרים פרטניים מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיכול לבחון את הבקשה על הצד הטוב ביותר ולראות אם יש זכאות. לאחר קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל, מועבר תיק הבקשה שלכם לבחינת הממשלה, אשר עורכת באופן ממוצע בין שנה לשנה וחצי של המתנה. לאורך הדרך ייתכן והממשלה תדרוש לקבל מסמכים נוספים או עדכונים לתיק שלכם. מדובר בתהליך בירוקרטי ולכן חשוב להיות סבלניים מאוד ולקבל את הדברים ברוח טובה.

דרכון פורטוגלי- האותיות הקטנות

חשוב לציין כי אם אתם רוצים להוציא את הדרכון כמשפחה, לא ניתן לפתוח בתהליך לקטינים והם יאלצו להמתין עד לאחר גיל 18 על מנת לפתוח תיק בעצמם. כמו כן, בני זוג מנישואין לא זכאים באופן אוטומטי לקבל דרכון והם צריכים להוכיח זיקה לפורטוגל – קרי מגורים בתוך המדינה או יכולת לשוחח בפורטוגזית. יחד עם זאת, ישראלים רבים מצאו כי מדובר בדרך הקלה ביותר להיכנס למועדון האקסקלוסיבי של מחזיקי הדרכונים הזרים. אתם זכאים לכל אותן ההטבות של תושבי האיחוד האירופי כמו גם החובות החלות על כל תושב פורטוגל כמו הצבעה בבחירות לפי החוק.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: