אבחון פסיכולוגי לילדים ובוגרים

הערכה פסיכולוגית היא כלי חשוב המסייע לאנשי מקצוע להעריך את התנהגותו, רגשותיו ובריאותו הנפשית של אדם. הוא משמש כדי לזהות כל בעיה פסיכולוגית שעשויה להיות נוכחת ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר לטיפול בהן. ההערכה כוללת הערכת מצבו הנפשי של האדם באמצעות ראיונות, שאלונים ומבחנים נוספים. לאחר מכן ניתן להשתמש בתוצאות ההערכה לפיתוח תכנית טיפול פרטנית המותאמת לצרכיו של האדם. הערכות פסיכולוגיות משמשות בדרך כלל במסגרות קליניות כגון בתי חולים, מתקנים פסיכיאטריים ומרכזי שיקום. הם יכולים לשמש גם במסגרות חינוכיות או על ידי מעסיקים בעת קבלת החלטות לגבי העסקה או קידום.

הערכה פסיכולוגית היא תהליך של הערכת בריאות הנפש ובעיות התנהגות של אדם. זה כרוך בשימוש במבחנים ותצפיות פסיכולוגיות שונות כדי לקבל תובנה לגבי ההתנהגות, המחשבות, הרגשות והרגשות של הפרט. 

מטרת הערכה זו היא לספק הבנה טובה יותר של בריאותו הנפשית של האדם ולספק המלצות להתערבויות שיכולות לעזור לו להתמודד עם בעיותיו. ניתן להשתמש בהערכה פסיכולוגית במסגרות רבות ושונות, כולל פרקטיקה קלינית, מחקרים, הליכים משפטיים, מסגרות חינוכיות, או אפילו בחיי היומיום.

הערכה פסיכולוגית היא תהליך של הערכת מצבו הנפשי והתנהגותו של אדם על מנת לקבל תובנה לגבי תפקודו הפסיכולוגי. זה כרוך במגוון טכניקות כגון ראיונות, מבחנים ותצפיות כדי להשיג הבנה של המחשבות, הרגשות, הרגשות וההתנהגות של הפרט. 

מתי עושים אבחון פסיכולוגי?

אבחון פסיכולוגי הוא תהליך של זיהוי והבנת הגורמים הבסיסיים לבעיות נפשיות (קראו על אבחון פסיכולוגי באתר של בעז גסטהלטר). זה כרוך באיסוף מידע ממגוון מקורות, כולל ראיונות, מבחנים ותצפית. מטרת האבחון הפסיכולוגי היא לקבוע איזה סוג של בעיה נפשית עשויה להיות לאדם, כדי שניתן יהיה להעניק את הטיפול המתאים. 

אבחון של בעז גסטהלטר יכול לעזור לזהות גורמי סיכון פוטנציאליים למחלות נפש ולספק תובנה כיצד לנהל את הסימפטומים בצורה הטובה ביותר. זה גם עוזר להבדיל בין סוגים שונים של מחלות נפש ולקבוע אילו טיפולים צפויים להיות יעילים ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לעצב חדר למתבגר?
מדהים כמה שהילדים שלנו גדלים מהר, רק אתמול הוא היה ילד\ה וכבר היום או בקרוב הוא מתחיל את שלב ההתבגרות....
קרא עוד »
ינו 03, 2019
אביזרי מין לביישנים
עד כמה שיש אנשים שקל להם לדבר על חיי המין שלהם אין זה אומר כי הם אלה שדווקא נהנים מחיי מין בצורה הכי...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
טיפול בחרדות בקרב ילדים – כל האמת
ילדים רבים סובלים מפחדים ודאגות, והם עשויים להרגיש עצובים וחסרי תקווה מעת לעת. פחדים עזים עשויים...
קרא עוד »
אוג 18, 2020