מה זה אזוספרמיה?

אזוספרמיה הוא מצב שבו גבר אינו מייצר זרע בגלל בעיה כלשהי באשכים. הגורמים לאזוספרמיה רבים ומשתנים בהתאם לאדם. כמה סיבות נפוצות כוללות: זיהום, דלקת, פציעה, סרטן ואנדוקרינופתיות. זהו מאמר על הסוגים השונים של אזוספרמיה והתסמינים שלהם. בסוג הנפוץ ביותר של אזוספרמיה, ישנה חסימה בצינור הזרע, שהוא הצינור המוביל זרע מהאשכים. חסימה זו יכולה להיגרם מדלקת, זיהום, פציעה או ניתוח. ניתן לטפל באזוספרמיה באמצעות הליך היפוך כריתת כלי הדם.

אזוספרמיה – מה ניתן לעשות?

אזוספרמיה הוא המצב שבו גבר אינו מייצר כל זרע. הסיבה השכיחה ביותר לאזוספרמיה היא אי ספיקת אשכים. זה יכול להיגרם גם על ידי מגוון רחב של מצבים אחרים, כגון טיפול בקרינה, כימותרפיה וזיהומים מסוימים. ניתן לטפל באזוספרמיה בדרכים שונות. אפשר להשתמש בטכניקות רבייה מסייעות כגון IVF או ICSI כדי לסייע בשיקום הפוריות.

אזוספרמיה הוא מצב שבו אין זרע בזרע. זה יכול להיגרם על ידי גורמים כמו חוסר איזון הורמונלי, הפרעות מולדות או הפרעות חיסוניות. אזוספרמיה אינה מצב מסכן חיים ושיעור ההישרדות של גברים עם מצב זה גבוה. אזוספרמיה הוא מצב שבו גבר אינו מייצר זרע.

מדובר בחסימה של צינור הזרע

המצב נגרם לרוב על ידי חסימה של צינור הזרע, אך הוא יכול להיגרם גם ממצבים אחרים כגון ממאירות, זיהום או טראומה. אם יש לך אזוספרמיה ואתה מנסה להרות ללא סיוע רפואי, תצטרך לעבור הזרעה מלאכותית. ציסטות בשחלות הן בדרך כלל שפירות וניתן לטפל בהן באמצעות ניתוח או תרופות. עם זאת, במקרים נדירים הם עלולים להפוך לסרטניים. אם לאישה יש ציסטה גדולה מספיק כדי לגרום לכאב, חשוב לפנות לאנדוקרינולוג לקבלת הדרכה לגבי אפשרויות הטיפול.

 

לתיאום פגישת ייעוץ >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיור טעימות קולינרי בשוק הכרמל – סיור שלא כדאי לפספס
לא רחוק מנווה צדק, סמוך למדרחוב השיקי של נחלת בנימין, השוק הכי שוקק שאפשר לבקש. כל כך הרבה מה לראות, כל...
קרא עוד »
דצמ 30, 2020
עוגת מספרים – עוגה מותאמת וייחודית לכל גיל
עוגת מספרים היא עוגה שמתאימה לכל גיל שחוגגים ביומולדת. לעוגת מספרים יש שם נוסף "נאמבר קייק" והן...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
איך יוצאים מהמינוס? מהי "נוסחת הקסם"?
עבור הרבה אנשים יציאה מהמינוס נחשבת בלתי אפשרית. למה? מאוד פשוט. ההוצאות הקבועות והמשתנות שלהם לא...
קרא עוד »
מרץ 21, 2021