הרב כמוס עגיב

הרב כמוס עגיב

הרב כמוס עגיב זצ"ל נולד בבית משפחת עגיב שבטריפולי לוד בשנת התרע"ג 1913. כבר שנולד כבן בכור למשפחת עגיב, ראו הוריו עליהם השלום את גדולתו של התינוק הקטן וידעו כי הוא יגיע רחוק מאוד. גם המקובלים שהיו באותה התקופה ראו את התינוק הקטן וייעדו אותו לגדולות. כאשר החל התינוק הקטן לגדול הבינו הוריו כי הם אכן לא טועים. הרב כמוס התגלה כלמדן, שקדן ובעל יכולות גבוהות מאוד בתחום לימוד התורה.

מהלך חייו של הרב עמוס עגיב

חייו של הרב כמוס עגיב לא היו פשוטים. כבר בגיל צעיר התייתם הרב כמיס מאביו רבי רחמים זצ"ל וניסה לפרנס את משפחתו בעצמו. הרב בוכובוזה מגדולי רבני לוב ראה את הרב כמיס וידע כי הוא לא אמור לעסוק בעבודת הכפיים אלא הוא יהיה גדול בתורה. בגיל צעיר הרב כמוס איבד את אחיו שנפטר ממחלת טיפוס ולאחר מכן, החלה מלחמת העולם והרב כמוס ומשפחתו ברחו. על אף שהרב כמוס ומשפחתו הצליחו לברוח, הרב כמוס המשיך להיאבק עבור אותם יהודים שלא הצליחו לברוח.

הרב כמוס היה גדול מאוד וחש את עצמו שליח תמידי עבור רצונו של בורא עולם. הרב הסתובב בין עיירות שונות בלוב ובסביבה ובכל קהילה מילא תפקידים בתחום הרבני אשר היו רלוונטיים בה. לא פעם, הרב עשה זאת תוך כדי שהוא מסכן את עצמו ואת משפחתו.

הרב כמוס בישראל

בישראל הרב כמוס שימש בתחילה כרב במעברות כאשר הוא התגורר בהם ולאחר מכן, שימש כרבה של העיר עור יהודה. הרב ביסס את מקום מושבו ברמת פנקס והיה בקשר טוב עם רבנים גדולים כגון: הרב גורן, הרב עובדיה ואף מנהיגים גדולים שבאו לבקש את ברכתו.

קראו גם: ואהבת לרעך כמוך

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: