כתיבה סמינריונית - איך נראית כתיבה סמינריונית מקצועית

כתיבה סמינריונית – איך נראית כתיבה סמינריונית מקצועית

עבודה סמינריונית משמעה הצגת הידע שרכשתם בקורס בתוספת יכולות החקירה שלכם. לעבודה סמינריונית יש כללים משלה וצריך לפעול על פיהם. לא מעט סטודנטים אשר צריכים לכתוב עבודת סמינריון מוצאים עצמם אובדי עצות אל מול כמות הכתיבה וחיפוש מקורות המידע הרלוונטיים. ניסוח אקדמי וכתיבה סמינריונית היא כמובן שונה בתכלית בסגנון הכתיבה היומיומי שלנו ולכן עלינו ללמוד איך לבצע אותה. זהו חומר שאנו כמובן לא לומדים בבית הספר ועלינו לפענח זאת לבד או בעזרת קורס רלוונטי. אז מה זה כתיבה סמינריונית ומה עקרונות הבסיס שלה?

כתיבה סמינריונית – בואו נבין יותר


כפי שכבר הזכרנו, כתיבה סמינריונית אינה דומה לסגנון הכתיבה ה'רגיל' היומיומי בו אנו משתמשים. לכתיבה סמינריונית חוקים וכללים משלה, כך שלפני שאתם מתחילים לכתוב – כדאי לכם לדעת ולתרגל.

עקרונות בסיס בכתיבה סמינריונית:

 

  • שמרו על כתיבה אובייקטיבית – נסו להיזכר במחקרים או מאמרים שקראתם, האם דעותיו האישיות של הכותב באו לידי ביטוי במאמר? לא. נכון, אחד הכללים החשובים הוא שאתם בתור החוקרים והכותבים, צריכים להישאר אובייקטיבים ולבדד כל טענה על עובדות מהימנות. זכרו- בעבודה סמינריונית דעתכם לא כלולה ולא חשובה. עליכם להיצמד לעובדות.

  • סדר באמצעות חלוקה לפרקים – עבודה סמינריונית לא תראה כמו חיבור אחד ארוך. חלק מהערכת הציון על עבודתכם, יתמקד בסדר בו העבודה כתובה. יהיה עליכם לחלק את העבודה על פי פרקים ולדבוק בסדר זה.
  • גם גודל הגופן ומידת המרווח נכללים –בשונה מתהליך כתיבת עבודה אקדמאית, שימו לב כי ישנן הנחיות ברורות לחוקי עבודה סמינריונית והן מגיעות גם לפרטים הכי קטנים. אל תזלזלו באף דגש כי גודל הגופן או המרווח בין השורות יהיו הסיבות האחרונות בגללן תרצו שירד לכם ניקוד.

 

 

ישנם כמובן עוד לא מעט דגשים וכללים לכתיבה סמינריונית, אל תקלו ראש וודאו שאתם מבינים ועוקבים אחר כל הדגשים מהקטן ביותר ועד המשמעותי ביותר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

חינוך פיננסי

החשיבות בחינוך פיננסי

חינוך פיננסי הוא בעצם דרך חיים שההורים רוצים להקנות לילדיהם מגיל קטן. בואו נודה באמת – אם מהבית לא ילמדו את הילדים בנושא התנהלות פיננסית

קרא עוד »
מטבח 3 מטר

טיפים לעיצוב מטבח 3 מטר

אם יש לכם חלל גדול עבור מטבח סביר מאוד שתרצו לנצל את החלל הזה כמו שצריך ולבנות מטבח מושלם שישמש אתכם כמו שצריך ויכלול את

קרא עוד »