צו ראשון

צו ראשון: 5 טיפים חשובים לקראת יום ההתייצבות

תקופת השירות הצבאי היא אחת התקופות המשמעותיות ביותר בעבור כל נער ונערה שמסיימים את התיכון ומצטרפים למפעל הותיק ביותר בישראל שהוא כמובן צבא ההגנה לישראל. יש מי שניגש לשלב הזה בלי הכנות מיוחדות וזה כמובן בסדר גמור, אבל חשוב לדעת כי עד לשלב בו תהפכו מאזרחים לחיילים יש דרך ארוכה ואם תתכוננו אליה כראוי, יש סיכוי לא רע שזה ישפיע על השיבוץ שלכם ויעזור לכם לחוות תקופה מספקת ומשמעותית יותר. הנה חמישה טיפים חשובים לקראת יום הגיוס.

התייחסו ברצינות לצו הראשון

יש מי שחושב שהצו הראשון הוא לא דבר רציני ולוקח אותו בקלות ראש. זוהי בהחלט טעות רצינית והצו הזה יכול להשפיע על כל המשך השירות שלכם, כך שאין לזלזל בו. מומלץ להתכונן למבחני צו ראשון דרך אתרים וגופים המאפשרים הכנה כזאת, לפחות בשביל להבין במה מדובר, כך שלא תופתעו ברגע האמת.

בקשו סיוע במילוי שאלון ההעדפות

חלק מהותי בתהליכי השיבוץ הוא שאלון ההעדפות שייקבע לאיזה מבדקים תזומנו. יש סיכוי לא שלא תכירו חלק מהיחידות והחילות ברשימה ועל כן אנו ממליצים שלא לעשות את זה לבד, אלא להיעזר בחברים ומכרים מתוך המערכת.

היכנסו לכושר גופני

באופן כללי חשוב לדעת שצה"ל מכשיר אתכם מאפס לביצוע התפקידים אליהם תשובצו כך שאין צורך להסתער על הגבעות ליד הבית או לתרגל ירי ברובה מים. עם זאת, אם אתם מתגייסים לתפקיד קרבי, אתם הולכים לבצע הרבה תרגול גופני ואם אתם לא במיטבכם זה יכול להיות קשה ולא נעים. מומלץ להיכנס לכושר בסיסי כדי להגיע מוכנים.

אל תרכשו ציוד מיותר

זכרו כי צה"ל מספק לכם את כל הציוד שאתם צריכים ולכן לא כדאי לרכוש הרבה דברים מראש. באופן כללי מומלץ לרכוש דברים אחרי כמה שבועות כשהבנתם מה קיבלתם ומה חסר לכם.

היפרדו מהשיער והעגילים מראש

בשביל רבים מדובר בנקודה כואבת ולכן מומלץ לעשות את הגלח לפני ולהוריד את העגילים מראש, כך תוכלו להיפרד מהם בתנאים שלכם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: