ארון קודש קטן לבית

סרטונים לא צנועים - איך נמנעים מהם?

כולנו יודעים כי ארון קודש, מקומו בבית הכנסת. שם שומרים על ספרי התורה. ארונות הקודש בבתי הכנסת הם ברוב המקרים הרהיט המרכזי והדומיננטי ביותר אשר מעניק למקום את היופי וההדר הראוי לבית הכנסת. ישנן ארונות קודש גדולים מאוד כמו לדוגמא ארון הקודש בישיבה הגדולה והנודעת קול תורה שם אפשר להיכנס באופן פיזי ולהניח את ספרי התורה בקדושה. רבים באים לבקר בישיבה על מנת לחזות בארון הקודש הייחודי והמרשים הנותן כבוד לתורה.

כולם מכירים את ארון הקודש שבישיבת פוניבז' המעטירה השוכנת בבני ברק, שם מדובר בארון קודש העשוי זהב. מוכרות לכולם התמונות של אותו ארון קודש מרשים ומפואר. ישנו גם ארון הקודש בבית הכנסת של חסידי בעלזא בירושלים, שם ישנו גם כן ארון קודש מפואר במיוחד. ארון זה מיוצר מכמות אדירה של עץ. יש הטוענים כי ארון הקודש הזה עשוי מעץ בכמות של מעל לעשרים טון!

ארונות הקודש הגדולים והכבדים הללו, הם בדרך כלל ארונות אשר אותם יש לבנות וכמובן גם להרכיב במקום שם הם עתידים לעמוד. אי אפשר לנייד ארונות קודש בסדר גודל כזה.

ארון קודש קטן לבית

אך בניגוד לאותם ארונות קודש מפוארים ומרשימים, ישנם ארונות הקודש הקטנים שהם למעשה במהדורה ביתית מוקטנת. ארונות אלו מיועדים לאחסון של ספר התורה הביתי לאנשים הבוחרים להחזיק בביתם ספר תורה. אי אפשר להחזיק בבית ספר תורה בלי שיהיה עבורו מקום מתאים. ארון הקודש הביתי הינו ארון מיוחד המיועד אך ורק עבור ספר התורה. שם נשמר ספר התורה בקדושה כפי הראוי לו.

ועתה כתבו לכם…

"ועתה כתבו לכם את השירה הזאת"… היא מצווה אשר אומרת כי כל אחד יכתוב לעצמו ספר תורה. מדובר במצוות עשה ורבים הם האנשים המבקשים לקיים את המצווה הזו. אחרי שהם כותבים את ספר התורה, הם זקוקים גם לארון קודש ביתי שם הם יאחסנו את ספר התורה שלהם.

ארון קודש קטן וקומפקטי או ספריות קודש יפות זה מה שייתן להם את המענה המושלם.

ארון הקודש הקטן ייתן להם המענה המושלם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המשחקים האהובים על ילדים בישראל
גם היום בעידן המחשבים, הקונסלות, ואמצעים דיגיטליים, לא מעט ילדים מעדיפים לשחק במשחקים אחרים, מדובר על...
קרא עוד »
דצמ 01, 2021
חזייה רפואית לאחר ניתוח הרמת חזה
יש הרבה נשים שהן שלמות עם מראה הגוף שלהן ואין להן תלונות לא על האף הארוך ולא על הסנטר המחודד, לא על...
קרא עוד »
יונ 16, 2021
טיפים לבחירת הגרניק המושלם בשבילכם
מכונות שטיפה בלחץ מים משמשות לניקוי מגוון משטחים, כולל מכוניות, סירות ושבילי גישה. גרניק האא כלי...
קרא עוד »
יול 24, 2022