ארון קודש קטן לבית

ארון קודש קטן לבית

כולנו יודעים כי ארון קודש, מקומו בבית הכנסת. שם שומרים על ספרי התורה. ארונות הקודש בבתי הכנסת הם ברוב המקרים הרהיט המרכזי והדומיננטי ביותר אשר מעניק למקום את היופי וההדר הראוי לבית הכנסת. ישנן ארונות קודש גדולים מאוד כמו לדוגמא ארון הקודש בישיבה הגדולה והנודעת קול תורה שם אפשר להיכנס באופן פיזי ולהניח את ספרי התורה בקדושה. רבים באים לבקר בישיבה על מנת לחזות בארון הקודש הייחודי והמרשים הנותן כבוד לתורה.

כולם מכירים את ארון הקודש שבישיבת פוניבז' המעטירה השוכנת בבני ברק, שם מדובר בארון קודש העשוי זהב. מוכרות לכולם התמונות של אותו ארון קודש מרשים ומפואר. ישנו גם ארון הקודש בבית הכנסת של חסידי בעלזא בירושלים, שם ישנו גם כן ארון קודש מפואר במיוחד. ארון זה מיוצר מכמות אדירה של עץ. יש הטוענים כי ארון הקודש הזה עשוי מעץ בכמות של מעל לעשרים טון!

ארונות הקודש הגדולים והכבדים הללו, הם בדרך כלל ארונות אשר אותם יש לבנות וכמובן גם להרכיב במקום שם הם עתידים לעמוד. אי אפשר לנייד ארונות קודש בסדר גודל כזה.

ארון קודש קטן לבית

אך בניגוד לאותם ארונות קודש מפוארים ומרשימים, ישנם ארונות הקודש הקטנים שהם למעשה במהדורה ביתית מוקטנת. ארונות אלו מיועדים לאחסון של ספר התורה הביתי לאנשים הבוחרים להחזיק בביתם ספר תורה. אי אפשר להחזיק בבית ספר תורה בלי שיהיה עבורו מקום מתאים. ארון הקודש הביתי הינו ארון מיוחד המיועד אך ורק עבור ספר התורה. שם נשמר ספר התורה בקדושה כפי הראוי לו.

ועתה כתבו לכם…

"ועתה כתבו לכם את השירה הזאת"… היא מצווה אשר אומרת כי כל אחד יכתוב לעצמו ספר תורה. מדובר במצוות עשה ורבים הם האנשים המבקשים לקיים את המצווה הזו. אחרי שהם כותבים את ספר התורה, הם זקוקים גם לארון קודש ביתי שם הם יאחסנו את ספר התורה שלהם.

ארון קודש קטן וקומפקטי או ספריות קודש יפות זה מה שייתן להם את המענה המושלם.

ארון הקודש הקטן ייתן להם המענה המושלם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך בוחרים לנג'רי סקסי?

איך בוחרים לנג'רי סקסי?

נשים רבות נוטות ליפול עם הזמן לשגרה של הלבשה תחתונה נוחה ופרקטית. אומנם נכון שחשוב שההלבשה התחתונה שלכן תהיה נוחה ותספק את המטרות שלה, אך

קרא עוד »
משרד תיווך במרכז

משרד תיווך מומלץ במרכז

קשה היום בשוק הנדל"ן הישראלי לבצע עסקה מבלי לקבל עזרה מאיש מקצוע. השוק הוא כל כך מורכב וכל כך מסובך עד שאנשים ללא ניסיון יתקשו

קרא עוד »