בתי ספר לחינוך מיוחד

בתי ספר לחינוך מיוחד – למיקסום הפוטנציאל של כל ילד

בתי ספר לחינוך מיוחד אלו הם בתי ספר המתאימים לילדים עם ליקויי למידה רב בעיתיים כמו למשל ילדים המתקשים לקרוא, ילדים עם פערים שנצברו לאורך הדרך ו/או ילדים הסובלים מבעיות התנהגות. מהן המטרות העומדות לנגד עיניו של הצוות בבתי הספר הללו, ומהן היתרונות?

בתי ספר לחינוך מיוחד מטרות וראייה למרחק

בשונה מבתי ספר רגילים, בבתי ספר לחינוך מיוחד בכל כיתה יש בממוצע בין 10-14 ילדים. המטרה של אותם בתי ספר היא בסופו של דבר להוציא ילדים עם ידע, כלים ומיומנויות לחיים שיאפשרו להם להתנהל באופן עצמאי במגוון רחב של תחומים כמו למשל טיפול עצמי, קשרים בין אישיים ויצירת קשרים חברתיים, פנאי, ניהול משק בית ועוד.

בנוסף, המטרה היא לתת לכל ילד את היכולת לפתח ולשפר את נקודות החוזק שלו, על הרף הכי גבוה ובמקביל גם לעבוד על נקודות החולשה שלו, לשפר אותן ולהתקדם כל הזמן.

היתרונות של בתי ספר לחינוך מיוחד

מה שיפה בחינוך המיוחד היא העובדה שהוא פועל בהלימה לחינוך הרגיל מבחינת תכנית הלימודים ולפי זה בעצם מבצעים התאמות. כלומר, הצוות החינוכי שמכיל בדרך כלל בין 30-70 אנשי צוות, תלוי בגודל של בית הספר, מבין מה לומדים בכל שכבת גיל בבתי הספר הרגילים ואז מנסה לתת לכל תלמיד את המענה הלימודי התואם את שכבת הגיל הזו. מה שעוד מייחד בתי ספר של החינוך המיוחד הוא הקשר האישי שנוצר בין אנשי הצוות לבין התלמידים ובין ההורים במהלך השנה. מדובר בקשר חשוב והוא חלק בלתי נפרד מתהליך.

הצוות הפועל במסגרת בתי ספר לחינוך מיוחד מלווה את התלמיד שלב אחר שלב, גם ברגעים הקשים וגם ברגעים היפים, תומך, מעודד, מחזק, מכיל, מקשיב וזה מה שמאפשר בעצם להוציא אחר כך דור חדש שיהווה דוגמא אישית ומודל לחיקוי לדור שבא אחריו.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

צמחי מרפא

4 צמחי מרפא וסגולותיהם

לצמחי המרפא יש היסטוריה רפואית עוד מימי קדם. לאורך דורות רבים היו מודעים לסגולות המיוחדות של צמחי המרפא הרבים אשר קיימים בישראל ובעולם. מי שהשתמש

קרא עוד »