קלפים טיפוליים

קלפים טיפוליים

כשאנחנו שומעים על טיפול באנשים, בהיבטים נפשיים, אנחנו בדרך כלל נוטים לחשוב על טיפול באמצעות שיחות, טיפול באמצעות יצירה, טיפול באמצעות בעלי חיים. במקרים מתקדמים יותר אנחנו יכולים לראות גם טיפולים באמצעות פעילויות מסוימות, למשל, פעילויות ספורטיביות.

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעוד כלי שמשרת לא מעט אנשים שעוסקים בטיפול, בין אם זה בעבודה עם ילדים ובני נוער ובין אם זה בעבודה עם מבוגרים במצבים שונים. הכוונה לקלפים טיפוליים. הרעיון הוא, שכל קלף משדר מצב מסוים, כל קלף יכול לבטא היבט מסוים שקשור לטיפול או קשור לדברים שעובר המטופל. למשל, קלפים שקשורים לילדות, זיכרונות, טראומות, רגשות, תחושות, מחשבות ועוד.

החוכמה היא לא רק לדעת לשלוף את הקלף הנכון, זה החלק הקל במובן מסוים שכן קלף אפשר שיבטא משהו, החוכמה היא לדעת לעבוד סביב הקלף בצורה נכונה, לדעת כיצד לקחת את הקלף ולהשתמש בו כמו שצריך בשביל לדובב את את המטופל ולגרום לו לומר מה הוא מרגיש, מה עובר עליו, מה הוא חווה.

השימוש בקלפי טיפול מתבצע לא פעם עם בני נוער, אותם קשה יותר לדובב במילים ולכן מבקשים להשתמש בקלפים שיעשו את העבודה. כמו כן, יש מטפלים שמשתמשים בקלפי טיפול עם מבוגרים שמתקשים למצוא את המילים או את הדרך להתבטא.

כיצד בוחרים קלפים נכונים

אפשר למצוא בחנויות שונות מגוון סוגים של קלפי טיפול, אך מן הסתם לא כולם בהכרח מתאימים לטיפול באנשים. לכן, צריך לבחון אילו קלפים הם מקצועיים, אילו קלפים מתאימים לעבודה עם אנשים במצבים שונים.

חשוב לזכור, שלצד השימוש בקלפי טיפול צריכה להיות גם שיטת טיפול מסוימת, לכן צריכים לדעת להתאים את השימוש בקלפים לשיטה ולייצר סנכרון ביניהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל היתרונות בקייטרינג חלבי לאירועים
בישראל של היום, תכנון אירוע יכול להישמע כמו טרחה רבה והשקעה שכולם לכאורה יודעים למה לצפות לה בתבנית...
קרא עוד »
ספט 03, 2019
איך לשמור על הכורסא החשמלית שלכם
טי.וי פוינט זהו המרכז הגדול ביותר בארץ של מגוון הכורסאות שקיימות בשוק. בחברתנו תמצאו כורסאות...
קרא עוד »
אוק 31, 2019
איך בוחרים מזרונים למיטה יהודית?
מעוניינים למצוא מזרונים למיטה יהודית ותרצו להיות בטוחים כי אתם בוחרים בצורה נכונה במזרן שיספק לכם את...
קרא עוד »
דצמ 19, 2021