כך תמנעו אבנים בכליות

כך תמנעו אבנים בכליות

אבנים בכליות זו תופעה קיימת ומוכרת בהחלט. אם כי יש מצבים בהם אנשים עוברים טיפול והם לא יבלו עוד מהתופעה. לעומת זאת יש מצבים כרוניים, כלומר, אנשים שיש להם נטייה לייצור אבנים בכליות. מה שמחייב כמובן מעקב וטיפול מותאם. וכן הנחיה לאורח חיים מתאים לצורך מניעת אבנים בכליות.

כיצד ניתן למנוע אבנים בכליות?

מי שיש לו נטייה לייצור אבנים בכליות צריך לסגל לעצמו אורח חיים מתאים, וזאת כדי להפחית ככל האפשר את התופעה, ולמנוע אותה במידת האפשר. להלן מספר המלצות שיעזרו לכם למנוע את היווצרות האבנים בכליות.

  • שתייה מרובה – חשוב להרבות בשתייה. המטרה היא להגיע להפשרת שתן של בין שניים לשלושה ליטרים בכל יום. יש לדאוג לשתייה ביום וגם בלילה. כאשר השתן דליל ניתן להפחית באחוזים ניכרים את הסיכון לייצור של אבנים בכליות.
  • שינוי תזונתי – בהתאם להרכב של האבנים יש לחולל שינוי תזונתי. וזאת כדי למנוע את הפרשת החומרים שגורמים לייצור האבנים. בין היתר יומלץ על הפחתה של חלבון וכן צריכת מלח. שימו לב כי סידן אינו מהווה גורם מגביר סיכון להתפתחות אבנים בכיס המרה.
  • תרופות – יש תרופות מסוימות שגורמות להתפתחות אבנים בכיס המרה. במידה והאבנים אכן נוצרו בגין תרופות, יהיה צורך לערוך בירור ובדיקה על מנת להחליף את התרופות או לוותר עליהן. וזאת כדי למנוע את התופעה של אבנים בכליות.
  • טיפול תרופתי – יש מצבים בהם מטופלים יונחו לקבל טיפול תרופתי מותאם למצב שנועד למנוע היווצרות של אבנים בכליות.

טיפול מקצועי ומעקב

חשוב מאוד שלאחר ביצוע הטיפול לריסוק או הוצאת אבנים מכיס מרה יקבל המטופל הנחיות באשר להמשך. יש מקרים בהם יומלץ על נטילת ויטמין C במטרה להשפיע על רמת החומציות בשתן. במקרים אחרים יהיה עליו לקבל תרופות או להרכיב את התזונה שלו בהתאם להמלצות. המטרה היא למנוע היווצרות חוזרת של אבנים בכליות. כמובן שכל האמור לעיל חייב להתבצע בליווי רפואי מקצועי של גורם אשר יש לו התמחות ספציפית וכן ניסיון רב בתחום זה. הודות לידע ולמיומנות הוא יוכל להציע את המענה המועיל ביותר. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר https://nk-urology.com/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאילנד עם ילדים – תתכננו נכון
הדרך שבה מבוגרים חווים את תאילנד יכולה להיות דומה במקרים רבים לדרך שבה ילדים יכולים לחוות אותה. גם...
קרא עוד »
אפר 18, 2021
ייעוץ זוגי – מי צריך את זה?
ישנם מקרים שבהם זוגות עשויים להתמודד עם אתגרים המלחיצים את מערכת היחסים ביניהם. במקרים כאלה, ייעוץ...
קרא עוד »
יול 04, 2023
היתרונות העיקריים של מתן מתנות לחג
עונת החגים עשירה בהזדמנויות להפגין הערכה ולחזק את הקשרים באמצעות מסורת הענקת מתנות. הבנת היתרונות...
קרא עוד »
מאי 15, 2024