מורה פרטי לילד

איך תדעו אם הגיע הזמן למצוא לילד שלכם מורה פרטי

ישנם הורים רבים שכלל לא מודעים למצבו של ילדם מבחינה לימודית בבית הספר. בכל אסיפת הורים הם שומעים רק דברים טובים על הילד, אך אלו בעיקר דברים בנושאים חברתיים כמו אוהב לעזור לחבריו, מנומס, שקט ועוד.

כדי שתוכלו לדעת האם ילדכם מתקשה במקצוע לימוד כזה או אחר בבית הספר, וכך לשכור את שירותיו של מורה פרטי מקצועי – אלו כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שהילד מתקשה במקצוע המתמטיקה, אנגלית או כל מקצוע אחר:

  1. הילד טוען באופן קבוע שאין שיעורי בית במקצוע: כל הורה יושב עם ילדו לאחר יום עבודה כדי לעבור על שיעורי הבית שלו, לסייע בדברים ושאלות קטנות (אם צריך לחפש מורים פרטיים לעזרה מקצועית) וגם כמובן להעביר מעט זמן איכות יחד. אך אם ילדכם בכל פעם מחדש טוען כי אין שיעורי בית באחד מהמקצועות הנלמדים בכיתתו, הדבר צריך להדליק לכם נורת אזהרה. מכיוון שיכול מאוד להיות שהילד מתחמק מהכנת שיעורי בית לידכם, כדי שלא תראו כמה הוא לא יודע או מבין את החומר הנלמד. מכיוון שהוא מתבייש בכך, הוא מעדיף לספר שאין לו שיעורי בית כלל.
  2. המורים שולחים לכם פתקים נוזפים על הילד בגלל הפרעה בכיתה: אם קיבלתם כמה פעמים פתק מהמורה של הילד הטוען להפרעה של הילד בכיתה, דבר שפוגע במהלך השיעור התקין, שימו לב האם מדובר בפתק אחד חד פעמי או יותר. במיוחד אם מדובר על פתק ממורה קבוע (קראו בהרחבה), כנראה שהסיבה לכך היא שהילד לא מבין את החומר הנלמד בכיתה בשיעור הזה, ומתוך שעמום הוא מפריע בכיתה.
  3. הילד נתפס על העתקה במבחן: אם יום אחד המנהלת של בית הספר קוראת לכם לשיחה עם ילדכם בגלל שהוא נתפס על העתקה במהלך מבחן, ככל הנראה הוא בחר להעתיק מחבר כיתתו בגלל שהוא לא מבין את החומר הנלמד של אותו מקצוע.
  4. הילד לא רוצה ללכת לבית הספר בימים בהם המקצוע נלמד: אם בכל כמה ימים ילדכם מוצא תירוץ כזה או אחר מדוע הוא לא יכול ללכת לבית הספר, כנראה שכך הוא מתחמק מהשתתפות באחד מהשיעורים שהוא לא מבין בו את החומר הנלמד בכיתה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פעילויות לנוער

פעילויות לנוער

כל הורה יודע כי בני נוער הם אתגר בפני עצמו. ככל שהילדים גדלים, כך גם גדלים ומתפתחים ההעדפות האישיות שלהם – ואם פעם הם אהבו

קרא עוד »
קוף אצבע לילדים

קוף אצבע לילדים

אם בעבר רוב הילדים נהנו ממשחקים פשוטים ומהרבה דמיון ויצירה, הרי שהילדים של היום רגילים כבר לסטנדרט שונה לחלוטין. מדובר על ילדים שמתחנכים על ברכי

קרא עוד »