טיפים לשדרוג אווירה עם תאורה מיוחדת

טיפים לשדרוג אווירה עם תאורה מיוחדת

אין זה סוד שגופי התאורה בבית מעניקים את האווירה וההרגשה הכללית בבית. מחקרים מראים שלתאורה יש גם השפעה פסיכולוגית על מצב הרוח של דיירי הבית. אז איך ניתן לשדרג את האווירה בבית בעזרת בחירה של גופי תאורה?

1.    תכנון תאורה לאחר תכנון החללים

תכנון תאורה צריך להגיע לאחר עיצוב הבית ותכנון החללים. כאשר אנו יודעים מראש היכן פינת הישיבה בסלון ואיזה סוג של טקסטיל לבית יהיה בחלל, היכן פינת האוכל והיכן ממוקמים השירותים, ניתן להחליט מה נרצה להדגיש בעזרת התאורה ואיזו אווירה אנחנו רוצים להנכיח בחלל המסוים.

2. תאורת תקרה לחוויה של אור כולל

תאורה כזו מתאימה למטבח או לחדרי עבודה שונים. תאורה זו, על ידי גוף תאורה צמוד תקרה, מגדירה את אזור הפעילות ומעניקה אור חזק ואפקטיבי הוא מפוזר באופן אחיד בחלל המטבח.

3. תאורה רכה לחוויה נעימה

תאורה זו מתאימה לפינות אירוח, לישיבה בסלון, לצפייה בטלוויזיה וכדומה. ניתן להשיג אווירה זו על ידי גופי תאורה צמודי קירות (שמאירים כלפי מעלה או מטה), על ידי גופי תאורה שקועים, על ידי מנורות עומדות על רצפה או על שידות ועוד.

4. תאורה שמכניסה "עניין"

גופי תאורה בעבודת יד יוסיפו ייחוד ואווירה מעניינת, ולכן יתאימו מאוד מעל פינת האוכל. גוף תאורה מרשים שיורד מהתקרה יכול לתת את הטון העיצובי לפינת האוכל: נברשת, מנורות תלויות ועוד.

5. תאורת גן להדגשת פינות חמד בגינה

מי מכם שיש בביתו מרפסת נחמדה, גינה או חצר, יכול להדגיש פינות שונות בגינה על ידי תכנון תאורה נכון. באזור הצמחייה ניתן להניח תאורה שפניה כלפי מעלה, ובכך תדגיש את מראות הצמחים השונים בשעת לילה. אם יש פינת ישיבה בגינה, ניתן למקם גוף תאורה מעל אזור הישיבה, אם על ידי חיבור הגוף לפרגולה או בחיבור גוף התאורה לקיר חיצוני של הבית.

6. חיבור דימר (מעמעם) לבחירת עוצמת האור

מומלץ לרכוש גופי תאורה שניתן לחבר להם דימר ובכך ניתן לבחור בעוצמת האור הרצויה. גמישות כזו בעוצמת האור מאפשרת להתאים את התאורה לאווירה המתבקשת בהתאם לשעת היום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נדל״ן להשקעה – תמצאו את ההשקעות הכי משתלמות
עוד לפני שאתם בכלל חושבים להשקיע את הכסף שלכם בקניה של נכס נדל״ן, אתם צריכים להכיר היטב את השטח בו אתם...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021
באיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד לנגן בגיטרה
אם תפתחו יו טיוב ותחפשו נגני גיטרה צעירים, תוכלו לגלות ילדים קטנטנים אפילו לפני גיל בית ספר, מנגנים...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
מדריך סוגי נחשים – כך תדעו מאיזה נחש להיזהר!
אימאל'ה נחש! זאת התגובה שרבים יבחרו בה ברגע שהם יבחינו בנחש סמוך לאזור המגורים שלהם או בטיול בטבע,...
קרא עוד »
ינו 21, 2019