מצבות

המילה מצבה עשויה להרתיע אנשים מסויימים ואפשר להבין את זה. מטבע הדברים המילה מצבה מתקשר עם מוות ועם אובדן. אך חשוב גם להתייחס לעיניין הפרקטי והמעשי של המילה מצבה משום שבסופו של דבר רוב האנשים שנפטרים צריכים מצבה שתונח על מקום קבורתם וכשמישהו נפטר הקרובים לו, בדרך כלל בני משפחתו יצטרכו לעסוק בכל מה שקשור לעיניין המצבה כמו בחירת סוג האבן של המצבה, העיצוב של המצבה, הניסוח שלה, קיבוע המצבה ועוד. 

איזה סוגים של מצבות קיימות?

בעבר בתי העלמין היו נראות אותו דבר ואם הייתם נכנסים לבית עלמין בארץ או בעולם הייתם יכולים לראות שישנה כמעט אחידות במראה של המצבות ואפילו ניסוח דומה של הכיתוב על המצבה מלבד השם כמובן. אבל כיום אפשר לראות בבתי העלמין השונים שיש המון סוגים ועיצובים של מצבות. ישנן מצבות שוכבות שמונחות באופן אופקי במקום שמציין את מקום הקבורה, יש מצבות עומדות בצורה אנכית. ישנן גם מצבות כפולות שמונחות על חלקה שבה טמונים זה לצד שני אנשים קרובים, בדרך כלל בני זוג. ישנן כיום גם מצבות קיר או כמו שיש כאלה שקוראים להן מצבה בקומות. בנוסף לכל אלה אפשר גם למצוא סוגים שונים של שיש למצבות בניגוד לסוג אחיד שהיה נהוג בעבר בכל המצבות וגם ניתן לראות שיש גיוון בניסוח ובכיתוב של המצבות השונות לעומת בעבר כשהיה כיתוב די קבוע ומקובל. 

איפה אפשר לראות סוגים של מצבות?

אתם יכולים להכנס לאתר שדרכו ניתן להזמין שירות אספקה של מצבה ושם אתם גם יכולים לראות תמונות שונות של מצבות ודוגמאות למצבות שונות ואתם גם יכולים ליצור קשר עם קבלן המצבות באתר ולהזמין מצבה שעשויה בצורה או מחומר שראיתם דוגמה שלה בתוך האתר של המצבות. 

 

כתוב/כתבי תגובה