סרטונים לא צנועים

סרטונים לא צנועים. איך נדע שצפו בהם?

מהפכת האינטרנט הביאה איתה חידושים ויתרונות רבים מספור לעולמנו, אך עם זאת היא הופכת את חיינו למאתגרים יותר, והיא דורשת מאיתנו להיות כל הזמן עם היד על הדופק: האם אנו מנצלים את זמננו באופן יעיל וטוב כאשר אנו גולשים באינטרנט, האם אנו באמת זקוקים למה שאנו עושים כרגע? ועוד הרבה יותר מכך – האם האתר שבו אנחנו גולשים הוא ראוי וטוב? במיוחד עבור הורים, הדוגמה האישית בנושא הגלישה באינטרנט היא חשובה מאין כמותה ולכן חשוב להקפיד עליה מאד, כך שההדרכה שאנו מעניקים לילדינו אכן תתאם את הלך הרוח בבית.

אך עם זאת, הרבה הורים לילדים מתבגרים נתקלים בשאלה 'האם הילד שלי צפה בסרטונים לא צנועים?' מאחר ומדובר בתופעה שכיחה יחסית. השיחה הישירה על כך עשויה להיות לא קלה הרבה פעמים, ובהעדר הכנה נכונה אליה היא עשויה אפילו להוביל לתוצאות ההפוכות מכפי שאתם רוצים. לכן, חשוב להבין בראש ובראשונה האם ילדיכם בכלל צופה באותם סרטונים לא צנועים, ומשם להמשיך ולפעול בהתאם לצורך – כמובן על פי ההדרכה המתאימה. אז תוכלו לדעת זאת? הנה כמה כלים פשוטים שיעזרו לכם להבין טוב יותר את המצב.

היסטוריית צפייה בסרטונים

בדפדפנים הפופולריים דוגמת כרום ומוזילה ישנה אפשרות לחזור לאתרים שבהם נעשתה גלישה מהמכשיר – ובמידה ויש ברשותכם מכשיר של אנדרואיד ניתן לראות גם את ההיסטוריה של מכשירים מחוברים אחרים, אם יש סנכרון בין הטלפון למחשב. כל שעליכם לעשות הוא לפתוח דף חדש בדפדפן האינטרנט, וממש ליד השורה בה רשומה כתובת האתר יופיע לחצן עם שלוש נקודות, המוביל אתכם ללחיצה של מספר אפשרויות. לחצו על האפשרות "היסטוריה", ותוכלו לראות את האתרים האחרונים שבהם ביקר המשתמש. בנוסף, ממש מעל כתובות האתרים השונים תוכל לראות שהמילה "היסטוריה" רשומה שוב – הלחיצה עליה תפתח דף אינטרנט חדש ובו כל ההיסטוריה שנעשתה במכשיר (או על ידי המשתמש) אי פעם, או מאז הפעם האחרונה שנעשה איפוס.

חשוב לדעת כי ישנן שיטות למחוק מהיסטורית המחשב אתרים או סרטונים לא צנועים, באמצעות איפוס ההיסטוריה או גלישה בדפדפן לגלישה בסתר (לא קיים בכל הדפדפנים), אך שיחה עם נציג שירות מטעם ספקית האינטרנט הבטוח תוכל לרוב לאתר גם את האתרים הללו, ובקלות רבה יחסית.

לעוד מידע, בקרו באתר אקשיבה

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כדור כדורגל

כדור כדורגל

כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם אם לא הפופולרי שבהם. גם בישראל מדובר בענף הספורט הפופולרי ביותר ומגיל 0 אנו קונים לילדים שלנו

קרא עוד »
וטרינר מומחה למחלות עור

וטרינר מומחה למחלות עור

כפי שרופאים מתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים בבני אדם, כך גם אצל חיות, אנחנו יכולים למצוא וטרינרים שמתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים ומחלות. על פניו

קרא עוד »