חקירות פליליות בצבא

חקירות פליליות בצבא

כמו בכול עבירה – גם מי שביצע עבירה בזמן שירות צבאי – ימצא את עצמו בחקירה או זימון לחקירת מצ"ח. חקירות פליליות בצבא מתרחשות על ידי מצ"ח, משמע: משטרה צבאית חוקרת שעוצרת וחוקרת חיילים במקרים של מגוון עבירות, החל מעבירות סמים או רכוש עד עבירות אלימות, זיוף גימלים, הטרדה מינית/ אונס וכולי. מטרת החקירה לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק האם יש אמת בחשדות. במידה ויש אמת (ולעיתים גם אם לא): יינקטו בדרך כלל הליכים פליליים כלפי אותו חייל או חיילת.

אז מה עושים במקרים של חקירה פלילית צבאית?

אם אתם מוצאים את עצמכם מול חקירה כזאת או שבן משפחה שלכם נמצא בצרה כלשהי שקשורה לשירות הצבאית שלו: חשוב שתדעו כי יש דרך למזער נזקים כמו למשל לבדוק האם יש דרך להגיע להסדר מותנה או להקלה בעונש. בין היתר חשוב לבחור עורך דין צבאי שייצג את הנחקר או הנחקרת במערכת הקשה הזאת.

כיצד מנהלים תיק צבאי?

בתחילה יש לבחור עורך דין צבאי. משרד עו"ד צבאי כולל אנשי מקצוע שהיו בעבר פרקליטים צבאיים וכעת הם עורכי דין מקצועיים ומנוסים. מדובר באנשים ששירתו בדרך כלל בצבא קבע ומכירים מקרוב את הערכאות המשפטיות הצבאיות. אנשים מסוג זה יוכלו לעזור בניהול התיק כמו גם ייעצו לכם כיצד לפעול במקרה של חקירה צבאית ויסייעו להגיע להסדר הקפאה בתיק מצ"'ח או להסדר מותנה – מה שיכול להועיל מאד למי שעומד לפני חקירה או בית משפט צבאי. אז אם התסבכתם עם החוק בזמן שירותכם הצבאי – פנו אל עו"ד צבאי מומלץ ויעיל לסיוע בהתמודדות הלא קלה הזאת מול מערכת המשפט הצבאית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לייבש את ציורי הילדים בגני הילדים בצורה יעילה
אנחנו יודעים באופן אינסטינקטיבי, שאמנות חשובה לילדים שלנו; אנו פשוט מאמינים שזה חשוב מכיוון שראינו...
קרא עוד »
יול 13, 2020
אף סתום כרוני – מה עושים?
אף סתום כרוני – מה עושים? אף סתום כרוני הוא אף שמאותת שיש לגוף בעיה עם החלקיקים שמפרישים כזיהום...
קרא עוד »
פבר 26, 2021
העסקת עובדים זרים, איך עושים את זה נכון? 
כאשר מי מהקרובים אלינו הופך סיעודי, מדובר על רגע מטלטל, לא פשוט וכזה הגובה מאמץ נפשי אדיר מבני המשפחה...
קרא עוד »
יול 24, 2022