מהי תאונת עבודה?

תאונת העבודה היא היבט שכולנו מתמודדים איתו בשלב מסוים בחיינו. מדובר במצב שבו אחד מהמעורבים בתאונת עבודה נפטר או נאלץ לפנותו לבית החולים. תאונת עבודה יכולה להיגרם מגורמים שונים כמו סביבת העבודה, ציוד העבודה והעובדים במקום.

תאונת עבודה היא כל אירוע שגרם לפציעתו של אחד העובדים המתרחש במהלך העבודה או במקום העבודה. תאונת עבודה יכולה להיגרם ממספר גורמים שונים (למשל, רשלנות של עובד), והיא יכולה לקרות לכל אחד ללא קשר לתואר העבודה או לתפקידו.

תאונת עבודה היא אחת מגורמי המוות השכיחים ביותר במקום העבודה. חברות רבות אימצו אמצעי בטיחות כדי למנוע תאונות, אך יש להן עוד דרך ארוכה לעבור. לפי המכון האמריקאי לבטיחות ובריאות בעבודה, 5,000 עובדים מתים מדי שנה כתוצאה מתאונת עבודה.

הסוגים הנפוצים ביותר של תאונות עבודה שגובות חיים הם: נפילות מגובה (70 אחוז), החלקות או מעידות (15 אחוז), התחשמלות מקצועית (10 אחוז) ושריפות במבנים, מכונות או מתקנים אחרים ( 8 אחוז). 

שלושה סוגי תאונות עבודה נפוצים בענף הבנייה 

למשל: נפילות, החלקות ומעידות. נפילות מתרחשות כאשר עובד נופל מחלון או נתפס מתחת למכונות. החלקות ומעידות נובעות ממכונות שהפילו עובד, ואז קופץ כדי לברוח מתאונה.

תאונות עבודה הן גורם עיקרי למוות ולנכות. ההערכה היא שיש כ-1.5 מיליון תאונות עבודה ברחבי העולם מדי שנה, הגורמות ליותר מ-90,000 מקרי מוות ולמעלה מ-25 מיליון פצועים.

תאונות עבודה הן תופעה שכיחה והן מתרחשות כמעט בכל הענפים, במיוחד אלו עם עבודות בסיכון גבוה כמו תעופה ובניין. הם עלולים לגרום לפציעה פיזית ואף למוות. לכן, חשוב שלמעסיקים תהיה מערכת להתמודד עם מצבים כאלה בהקדם האפשרי כדי שלנפגעים תהיה גישה לטיפול רפואי ושירותי תמיכה מתאימים.

לתיאום פגישה עם עורך דין נזקי גוף >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כדור כדורגל
כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם אם לא הפופולרי שבהם. גם בישראל מדובר בענף הספורט...
קרא עוד »
אוק 16, 2019
חנות מזרנים לילדים, כך בוחרים מזרן נוח
חנות מזרנים לילדים היא דרך מצוינת להבטיח לילדיכם לישון בצורה הטובה ביותר. עם מבחר רחב של מזרנים...
קרא עוד »
מרץ 06, 2023
המצפן של אנין הטעם: ניווט בנוף המתכונים המקוון עבור כל מיומנות וסגנון
הדיגיטציה של הידע הקולינרי הביאה למגוון חסר תקדים של מתכונים מקוונים, המציעים מגוון אפשרויות לכל...
קרא עוד »
אוק 25, 2023