מה עושים במקרה של דלקות חניכיים שאינן עוברות?

דלקת חניכיים היא מחלת שיניים נפוצה שעלולה לגרום לכאב, נפיחות ודימום. זה נגרם מהצטברות רובד על השיניים. למרות שזה בדרך כלל לא חולף מעצמו, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את זה.

אם אתה חווה מצב זה, עליך לפנות לרופא השיניים שלך לאבחון ואפשרויות טיפול. אם רופא השיניים שלך יקבע שאתה בסיכון לפתח מחלת חניכיים, הוא ירשום אנטיביוטיקה או טיפולים אחרים כדי לסייע במניעת נזק נוסף.

אם דלקת החניכיים שלך לא חולפת לאחר מספר שבועות, עליך לבקר אצל רופא השיניים שלך כדי לקבל עזרה מקצועית. כדאי גם לצחצח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד וחוט דנטלי כל יום.

מה הוא הגורם לדלקות חניכיים?

דלקת חניכיים היא סוג של מחלת חניכיים הגורמת לדלקת ודימומים בחניכיים. זה יכול להיגרם על ידי היגיינת פה לקויה, זיהום חיידקי או טראומה לחניכיים. דלקת חניכיים אינה מדבקת וניתן למנוע אותה על ידי צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע. דלקת חניכיים היא מצב שכיח המשפיע על יותר ממחצית מהמבוגרים בארצות הברית.

האם דלקות חניכיים הוא מסוכן?

דלקת חניכיים היא מחלת חניכיים שעלולה להוביל לאובדן שיניים. זה נגרם מהצטברות רובד בפה ובחניכיים. ניתן לטפל בה עם היגיינת פה נכונה ותזונה טובה. דלקת חניכיים אינה מסוכנת ברוב המקרים אך היא עלולה להוביל למספר סיבוכים בריאותיים נוספים. דלקת חניכיים מובילה לרוב לכאבי שיניים חזקים, חניכיים נפוחות, אובדן שיניים וריח רע מהפה.

הסיבה השכיחה ביותר לדלקת חניכיים היא היגיינת פה לקויה שבה מצטבר רובד על השיניים וגורם לדלקת. סיבות אחרות כוללות מחלות חניכיים וטראומה הפוגעת בחניכיים או בשיניים.

מוזמנים לאתר: https://dr-sarit.com/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
להאיר את החלל שלך: גורמים מרכזיים בבחירת מוצרי תאורה
תאורה היא יותר מסתם אלמנט פונקציונלי בבתים ובמשרדים שלנו; זהו מרכיב חיוני הקובע את הטון והאווירה של...
קרא עוד »
דצמ 12, 2023
השתלות שיניים ביום אחד – גם לסובלים מפחד מרופאי שיניים יש פתרון
אנשים רבים סובלים מפחדים שונים ומגוונים, יש אנשים אשר פוחדים מגבהים, אחרים פוחדים ממקומות סגורים...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018
מחפשים תחביב? קורסי אפייה לחובבי מטבח
אוהבים מטבח? אם אתם עונים כן נלהב, המאמר הזה מיועד לכם. כן, המטבח יכול להוות עבורכם מקום נהדר לביטוי...
קרא עוד »
נוב 18, 2019