על התהליך בבחירת אם פונדקאית

תהליך פונדקאות הינו תהליך ארוך ומאוד מאתגר. זהו תהליך אשר דורש קבלת החלטות רבות בין היתר החלטה חשובה והיא מי תהיה הפונדקאית. אין ספק שבחירה של אם פונדקאית יכולה לעשות הבדל משמעותי בין תהליך מוצלח לתהליך פחות מוצלח.

מה בודקים אצל אישה המעוניינת להיות אם פונדקאית?

תהליך האיתור והסינון של אישה המציעה את עצמה להיות אם פונדקאית כולל מספר פרמטרים:

  • מצב רגשי אשר צריך להיות כזה המאפשר לאותה אישה לעבור את תהליך ההיריון עצמו ולהתמודד עם מצב בו בסיומו היא מוסרת את הילד.
  • אישה הפתוחה לקבל תמיכה ולהסתייע באנשי מקצוע כולל עזרה פסיכולוגית במידת הצורך.
  • אישה בעלת יושרה אישית, אמינות והגינות אשר תדאג לידע את ההורים בכל מה שקורה לה ולבקש עזרה במידת הצורך.
  • אישה מחוברת בעל תפיסת מציאות נכונה.

כיצד מתבצע תהליך של בחירת אם פונדקאית?

תהליך בחירה של אם פונדקאית יכול להתבצע בשתי דרכים האחת כאשר ההורים בוחרים אישה הנראית להם ומסכימה להיות פונדקאית שלהם, זה מצב שקורה לרוב טרם התחלת ההליך המשפטי ויש מצב בו נעזרים בארגונים המתמחים באיתור נשים פונדקאיות ויצירת החיבור בינה לבין הזוג. אישה המעוניינת להיות פונדקאית עוברת תהליך של מיון קפדני הבודק בין היתר אבחון פסיכולוגי יסודי, בדיקה של רופא נשים ושל עובד סוציאלי, גורמים אלו צריכים לאשר כי אותה אישה אכן מתאימה וראויה להיות אם פונדקאית. כאשר מדובר על פונדקאית בחוץ לארץ חלק מגדול מהתהליך נעשה דרך גורמים מתווכים ולעיתים ההורים אינם פוגשים בפונדקאית, לכן חשוב לקבל הערכה מקצועית של מצבה הנפשי והפסיכולוגי וכמובן הן אצל פונדקאית בארץ והן בחוץ לארץ נבדק גם המצב הפיסי והבריאותי.

מעוניינים לדעת יותר על הנושא? היכנסו לאתר https://www.orm-il.com/.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ברזים לאמבטיה: טרנדים ב-2021

ברזים לאמבטיה: טרנדים ב-2021

לכבוד השנה החדשה החלטתם לחדש את הבית? משפצים את חדר האמבטיה? בואו להכיר את הטרנדים ב – 2021 של ברזים לאמבטיה ועיצוב חדרי רחצה. שיפוץ

קרא עוד »
השתלות שיניים ביום אחד

יישור שיניים – כל מה שצריך לדעת

בלא מעט פעמים, אנשים יצטרכו לעבור טיפול יישור שיניים, מדובר הן בבני נוער והן במבוגרים. זהו טיפול אורתודנטי, באמצעותו ניתן ליישר שיניים עקומות ולשנות את

קרא עוד »