חדרי נוער

חדרי נוער

חדרי נוער נחשבים לחדרים לא פשוטים לעיצוב, היות והלקוח לא תמיד סגור על מה בדיוק הוא רוצה. בני נוער נוטים להיות הפכפכים ברצונות שלהם, דבר שעלול לשגע כל זוג הורים סבלני. לכן מומלץ כמובן להתייעץ עם הילד ולשאול אותו מה הוא רוצה, אך מצד שני גם לא לשכוח לעמוד על שלכם, כאשר מדובר על צרכים סטנדרטיים כמו מיטה, ארון או שולחן כתיבה. עיצוב של חדר לטינייג'ר חייב להיות מצד אחד פרקטי לצרכים ולרצונות שלו, אך מצד שני הוא גם חייב להיות מעוצב ובעל אווירה נינוחה ורגועה, ראו דוגמאות באתר vox חיפוי קירות. הדבר יכול להקל משמעותית על בני הנוער, היות ומדובר על גיל בעייתי שבו ההורמונים משתלולים, המחשבות בהילוך מהיר ורבים מהילדים של היום סובלים בנוסף גם מבעיות קשב וריכוז. לכן חשוב להקפיד על אווירה רגועה ונינוחה, שתתרום ליכולת של הילד לשבת וללמוד אך גם ליהנות, לשבת עם חברים ולישון בצורה נוחה ורגועה יותר.

דרכים מומלצות לעיצוב של חדרי נוער

קודם כל, כאמור, יש צורך לדבר עם הילד ולשאול לרצונות ולרעיונות שלו. בסופו של יום, מדובר על החדר שלו לכן חשוב שהוא ירגיש בו בנוח. כדאי לקחת בחשבון את הצרכים של הילד, למשל מקום לשבת כאשר באים לבקר אותו חברים, שולחן כתיבה גדול ומרווח, מיטה מתקפלת לספה וכדומה. כדאי לעלעל בתמונות שונות, על מנת לקלוט את סגנון העיצוב שהילד מתחבר אליו. ניתן למשל לצבוע את קירות החדר בכמה צבעים, על מנת ליצור הפרדה בין אזור השינה לאזור שולחן העבודה. כמו כן, ניתן להדביק תמונות קיר מיוחדות, שיספקו אווירה מיוחדת וייחודית לחדר. כדאי לבחור רהיטים איכותיים ועמידים, המגיעים מחברה מוכרת ובעלת וותק וניסיון בתחום. שולחן הכתיבה למשל, יוכל לשמש את הילד גם בזמן הלימודים שלו באוניברסיטה, לכן כדאי לוותר על שולחנות מצועצעים ולבחור מראש בדגם בוגר יותר. המיטה שלו חייבת להיות נוחה ואורתופדית, על מנת להבטיח לו שנת לילה איכותית שתעזור לו להתרכז בלימודים.

לסיכום, ניתן למצוא מגוון רחב של דרכים שונות כיצד לעצב חדרי נוער, אך החוכמה היא להפוך את החדר לפרקטי עבור הילד שלכם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

צמחי מרפא

4 צמחי מרפא וסגולותיהם

לצמחי המרפא יש היסטוריה רפואית עוד מימי קדם. לאורך דורות רבים היו מודעים לסגולות המיוחדות של צמחי המרפא הרבים אשר קיימים בישראל ובעולם. מי שהשתמש

קרא עוד »