טיפים לעבודה עם כלי עבודה חשמליים

כלי עבודה

אנשים רבים אוהבים להתעסק בהכנת פריטי ריהוט או אקססוריז לבית באופן עצמאי. יש אנשים שזה תחביב בשבילם לשעות הפנאי, ויש כאלו שהפכו זאת לעבודה של ממש. עבודה עם הידיים היא דבר כיפי ומאתגר. באמצעות יצירתיות, זמן פנוי וכלי עבודה מקצועיים ניתן להכין המון דברים מיוחדים לבד בבית כמו שולחן קפה לסלון, מדף להנחת ספרים, או אפילו הכנת ריהוט גדול כמו מיטה זוגית.

הכנה של פריטי ריהוט באופן עצמאי דורשים שימוש בכלי עבודה חשמליים ומקצועיים, כך שהעבודה עם חומרי הגלם הופכים להיות הרבה יותר נוחים וקלים. מכיוון שמדובר בעבודה עם כלי עבודה חשמליים חשוב מאוד להקפיד על מספר דברים חשובים, לצורך שמירת הבטיחות של האדם שעובד עם המכשירים וגם הסביבה שלו.

משטחי עבודה ייעודיים

כל מי שעובד עם כלים חשמליים מוכרח לעבוד איתם רק על גבי משטחי עבודה המיועדים לכך. לדוגמה אם משתמשים במשור דיסק לחיתוך, הוא מוכרח להיות מונח על משטח עבודה חזק ויציב כך שלא ייפול חלילה במהלך העבודה אתו וכך יסכן את האדם שעובד אתו והאנשים סביבו.

ציוד מגן בטיחותי

נוסף על כך, תמיד חשוב להשתמש עם ציוד מגן בטיחותי במהלך העבודה עם כלי עבודה חשמליים. ניתן לרכוש כפפות מגן חזקות מאוד, כך שאם בטעות אחד מכלי העבודה מחליק או שאינו יציב, כפפת המגן תשמור על ידו של האדם המחזיק במכשיר כך שהנזק שיגרם יהיה קטן מאוד, או ימנע לחלוטין.

נוסף על כפפות, מומלץ להצטייד גם במשקפי מגן חזקים המגנים על העיניים. כאשר משתמשים בכלי עבודה העושה פעולה של חיתוך או ניסור, באופן טבעי יוצאים מהמשטח שנחתך שבבים של חומר הגלם. באמצעות משקפי המגן ניתן להגן על העיניים בצורה הטובה ביותר מפני שבבים קטנים, שעלולים להיכנס אל תוך העין ולגרום דלקת או חתך.

עבודה במקומות פתוחים ומרווחים

רוב מכשירי העבודה החשמליים הם מכשירים כבדים ומסיביים מאוד, בעיקר בגלל שהם צריכים לבצע פעולות שונות כמו חיתוך, ניסוח או קידוח בחומרי גלם חזקים מאוד. לכן, חשוב לעבוד עם הכלים האלו רק במקומות גדולים ופתוחים. אם העבודה תתבצע עם הכלי החשמלי במקום קטן וצפוף, זה עלול לגרום לחוסר נוחות עבור האדם המחזיק במכשיר וכך בטעות לתאונה לא נעימה עם הכלי החשמלי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אם אתם תקועים בבת ים עם הרכב – אל תרגישו רע
כולם מכירים את הרגע הבלתי נעים, שבו לפתע אתם נוסעים לכם בנחת בכבישי בת ים, ולפתע הרכב שלכם נתקע ושובק...
קרא עוד »
ספט 09, 2020
איך מעבירים כסף לחול בצורה נכונה
כל מי שמעוניין להעביר כסף לחשבון בנק בחו"ל, חייב להכיר את כל החוקים והתקנות השונים, אשר מסדירים את...
קרא עוד »
אוק 19, 2020
טיפול רגשי לילדים
אצל רוב הילדים, תקופת הילדות אמורה להיות תקופה מקסימה, נהדרת ורצופה בחוויות טובות. לצערנו, חלק...
קרא עוד »
אוק 26, 2019