מי שרוצה להתגרש – אסור לו לעשות טעויות

מי שרוצה להתגרש

תהליך גירושים הוא דבר שאף אחד לא יכול להתכונן אליו באמת, לא כשהוא מאוהב. זאת משום שאף אחד או אחת אינו מתחתן כדי להתגרש. כשאנו מאוהבים, אנו רוצים את הטוב ביותר עבור בני הזוג שלנו ועושים כל מה שניתן כדי להצליח כמשפחה. אבל מה קורה כשמערכת היחסים כבר אינה עובדת, וגירושין הם הפתרון היחיד למצב? במקרים כאלה חשוב לא לעשות טעויות של מתגרשים! אז ממה צריך להימנע בתהליכי גירושין? הנה מספר כללים:

סחבת 

סחבת היא שם כולל לתהליכים שקורים לאט מאד. סחבת יכולה לקרות בשל מסמכים ותביעות שלא הוגשו, בשל אופי 'דחייני' של אחד מבני הזוג ובשל בירוקרטיה סבוכה של הרשויות, כמו של בית הדין הרבני או של בית המשפט. עשו את כל מה שניתן כדי להניע את תהליך הגירושין קדימה עם כמה שפחות סבל או ויכוחים. 

אל תפעלו בחיפזון

לצד הצורך במהירות, חשוב לפעול באופן יעיל אבל לא בחיפזון. לעיתים כשאנו כועסים בעיקר בפרידה רומנטית, אנו ממהרים לבצע פעולות שעלולות להתברר כטעויות. נסו לנהל את התהליך באמצעות ייעוץ של עורך דין או קבלת מידע מאתרים שעוסקים במשפט ובתהליכי גירושין. נסו לא להבטיח הבטחות או לזרוק לאוויר הצהרות שלא תוכלו לעמוד בהן בהמשך. 

שכרו עורך דין

שוב אנו מזכירים: תהליך פרידה סבוך שיש בו מה להפסיד, כדאי לנהל עם עורך דין (או לכל הפחות אחרי למידת חומרים של מדריך משפטי למי שרוצה להתגרש). עורכי דין לענייני משפחה יספקו לכם את הייעוץ הסיוע והייצוג שתצטרכו בתהליך. בחרו פרקליט מיומן שעוסק בתחום הקשור לגירושין וכזה שקיבלתם אודותיו המלצות.

 

המנעו מאלימות מילולית או פיזית!

לעיתים אנו כה מתוסכלים ממערכות היחסים שלנו שאנו מסוגלים לפרוץ באקט אלים שתוצאותיו קשות מאד. מערכת יחסים שאינה עובדת או שאין בה אהבה, היא כזאת שעלולה להגיע למחוזות מסוכנים כאשר אחד מבני הזוג אינו שולט על כעסיו. בניהול מערכות יחסים או בעת פרידה נסו להימנע עד כמה שניתן מאלימות, בין אם מילולית או פיזית. במידה ואתם חשים כעס בלתי נשלט, צאו מהמרחב המשותף וחפשו מרגוע במקום שיכול לרסן את היצר. אלימות מכול סוג תסבך אתכם בפלילים ותהיה ראיה לרעתכם בתהליך הגירושין. 

 התנהגו בהתאם להסכם המשמורת

אם אתם נמצאים בשלב המשמורת על הילדים, חשוב לכבד את פסק הדין שניתן בבית המשפט או בבית הדין הרבני. הפרת הסכמי משמורת על ילדים יכולה לסבך אתכם בפלילים ואפילו באשמת חטיפה במידה והילדים נלקחו על ידכם ללא רשות. פעלו לפי החוק תוך ניהול אי הסכמות באמצעות עורך דין גירושין טוב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החוכמה של אימוץ קומפלקסים משרדיים
כיום, אנו מתעמקים בשאלה העמוקה האם אימוץ מתחמי משרדים נפוצים הוא דרך פעולה מומלצת. כמי שמכיר לעומק...
קרא עוד »
דצמ 27, 2023
מורה לאנגלית מדוברת – צריך להיות מומחה לכך
אלו מכם שמחפשים אחר מורה לאנגלית מדוברת ירצו לשים לב הם בוחרים אך ורק במורה אשר צבר מומחיות בתחום...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
איך בוחרים מוהל מומלץ לברית?
ברית המילה היא אירוע מסורתי וחשוב בחיי הילד. זה הוא טקס דתי במסגרת היהודים שבו מבצעים הסרת ערלה מהפין...
קרא עוד »
יול 24, 2023