קשיים התנהגותיים אצל ילדים – טיפים להתמודדות

שוב הילד מתנהג בצורה אגרסיבית וכועסת כשמשהו לא מצליח לו? הילדה לא מפסיקה לצרוח באמצע הקניון כי לא הסכמתם לקנות לה ממתק? או שאולי הילדים חוזרים כל יום מבית הספר עם מכתב מהמורה שהם שוב השתוללו והפריעו בשיעור? למרות שאף הורה לא יודה בכך, כמעט כל אחד מהם נאלץ להתמודד עם קשיים התנהגותיים אצל ילדים בשלב כזה או אחר בחיים.

למרות שבכל משפחה זה קורה וכל ילד "מאבד את זה" מסיבה כזו או אחרת, יש להבחין האם מדובר על מעידה חד פעמית או דפוס קבוע שמתרחש אצל הילד שמעיד על קושי התנהגותי חריג. לרוב קשיים חברתיים אצל ילדים מוגדרים ככאלו רק כשהילדים בגילאי 5 ומעלה, ובוגרים מספיק להתנהג בצורה נכונה ובוגרת – וכשההתנהגויות הללו חוזרות על עצמם כדאי שההורים יכירו כמה טיפים שיסייעו להם להתמודד עם המצב הזה:

לדבר אל הילד בקול רגוע ונמוך

כשילד חווה קושי התנהגותי מסיבה כזו או אחרת, ההתנהגות שלו הופכת להיות קיצונית באחת ולרוב הוא יחוש כעס ותסכול כלפי הסביבה שלו. כיוון שהילד נמצא גם כך בסערת רגשות, הדרך להתמודד עם הקושי הזה היא לפנות אליו בנועם ולדבר איתו בצורה רגועה כמה שניתן, כאשר הטון אינו עולה וכמובן ללא כעס או תסכול מצד ההורה כלפי הילד.

לאפשר לילד מרחב בו הוא ירגיש ביטחון

ילד שכועס ומשתולל וחווה קושי התנהגותי אינו מסוגל להתמודד עם כעס שמופנה כלפיו מצד ההורה, ולכן הדרך להתמודד איתו היא פשוט לאפשר לו מרחב שקט בו הוא ירגיש ביטחון עד שהקושי וההתפרצות תעבור.

לקבל ייעוץ והדרכה מקצועית לטיפול בבעיות או קשיים התנהגותיים אצל ילדים

דפוס חוזר ונשנה של קשיים התנהגותיים אצל הילד מצביע על בעיה עמוקה יותר, ולכן יש לסייע לילד ולהעניק לו את הכלים להתמודדות עצמית עם הקשיים הללו באמצעות מסגרת מקצועית שתלווה ותדריך אותו בהתאם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פסיכולוגית דתית – כל מה שצריך לדעת
טיפול פסיכולוגי הינו טיפול שמעניק מענה לנפש האדם במצבים בהם היא מתמודדת עם מצבים מורכבים. כמו דיכאון,...
קרא עוד »
נוב 16, 2021
גן אירועים עם בריכה – אירוע בהתאמה אישית לימי הקיץ החמים
מסיבות בריכה הן דרך מצוינת לחגוג את הקיץ. הן מהנות, מרעננות ומספקות לאורחים דרך להתקרר בימים חמים....
קרא עוד »
ספט 19, 2022
איך לבחור ארונות עליונים למטבח?
בטרם בחירה של ארונות עליונים למטבח, אתם צריכים לבדוק את מידות המטבח ומידות הארון שיוכל להתאים. על...
קרא עוד »
פבר 28, 2021