מדעי המוח – עולם של סקרנות

בשנים האחרונות ישנה מגמה לפני תחום מדעי המוח הולך ומתפתח באופן מואץ. ניתן לראות כי אינספור חוקרים מתעסקים בתחומי חקר שמטרתם ללמוד את המוח האנושי. בין היתר ישנם כאלה שמתעסקים בפיתוח תוכנות מחשב שנועדו לשפר יכולות של המוח ואחרים מנסים לזהות את האופן בו המוח האנושי פועל.

 

מדעי המוח – תחום חקר רחב

אלו שלומדים מדעי המוח יכולים להתמקד בהיבט הפסיכולוגי, במבנה המוח, יכולת הלמידה, יכולת העיבוד, האופן בו מורכב המוח או שלל תחומי נוספים. בעצם המוח הוא האיבר המורכב ביותר של האדם ושאר בעלי החיים, כך שניתן ללמוד עליו באינספור מישורים שונים.

 

תוכנות שנועדו לשפר את יכולות המוח

מגמה משמעותית בשנים האחרונות היא התעסקות של חוקרים רבים מתחום מדעי המוח בפיתוח של תוכנות אשר מטרתן לנסות לסייע לאנשים עם קשיי זיכרון וקשיים מנטליים אחרים לשפר את המצב שלהם בעזרת תרגול קבוע של טכניקות שהם מפתחים.

תוכנות שחוקרים מפתחים מסייעים להשיג שיפור משמעותי ביכולת של אותם אנשים ולשמור על המוח של חד גם שנים רבות קדימה וכך להגן עליו מאלצהיימר או דמנציה.

 

מדעי העצב ולא מדעי המוח

בעברית נהוג לכנות את מדעי המוח כמדעי העצב וזאת מכיוון שנוהגים לחקור גם בעלי חיים ללא מוח אלא רק מערכת עצבים מרכזית. כך בעצם שזהו המינוח המדויק ביותר. כמו כן, חשוב להבין כי חוקרים יכולים להתמקד בחקר מוח של כל בעל חיים ולא רק של בני אדם, כך שאפשרויות החקר הן עצומות ותמיד ניתן ללמוד משהו חדש. כל התחום הזה של מדעי העצב רק הולך ומתפתח בשנים האחרונות וזה ללא ספק הולך להמשיך להתקדם בדיוק באותו בכיוון.

 

רוצים לדעת עיוד? לאתר פרונטירז לחצו כאן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכנת עבודות אקדמיות – איך מתחילים בכלל
כל מי שכבר סיים את הלימודים האקדמאים שלו יודע לומר שחלק מהעניין זה להגיש עבודות. דורשים את זה מאתנו...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
איך בוחרים שיבולת שועל
שיבולת שועל זהו אחד מחמשת מיני דגן המוכרים לנו. חיטה, שעורה, שיבולת שועל, כוסמין ושיפון. מדובר בדגן...
קרא עוד »
פבר 27, 2019
לימוד נגינה בהרכבים – כל מה שאתם צריכים לדעת
אתם יודעים לנגן על כלי נגינה כלשהו (לא, עצבים לא נחשבים במקרה זה) – פסנתר, גיטרה, חליל צד, תופים או כל...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018