דרכים יצירתיות להעשיר את עולם התוכן של הילדים

מרכז הפודקאסטים

ילדים יכולים ליהנות מלא מעט אמצעים וכלים אשר יכולים להעשיר את הידע שלהם, לספק את הסקרנות שלהם ולאפשר להם ללמוד דברים שהם לא ילמדו בגן או בבית הספר. המטרה שלנו היא להכיר ולספק להם את אותם אמצעים.

5 דרכים כיצד להעשיר את עולם התוכן של הילדים

פודקאסטים

אחד האמצעים הפופולאריים ביותר בקרב מבוגרים וכן בקרב ילדים, הם פודקאסטים. מדובר על תוכניות שמוקלטות על ידי גורמים שונים וניתן להאזין להם בכל מקום, בכל זמן, דרך המחשב או דרך מכשיר הסלולר. למשל, ניתן להאזין מכל מקום באתר "מרכז הפודקאסטים" בתוכניות שמיועדות לילדים ועוסקות במדע, טכנולוגיה, היסטוריה ועוד.

ביקורים באתרים היסטוריים

אחת הדרכים הטובות ביותר להעשיר את עולם הידע של הילדים הוא באמצעות טיולים וביקורים באתרים בעלי משמעות היסטורית, לאומית, חברתית או דתית. כך הם לומדים וחווים את המקום דרך הרגליים ורואים אותו במציאות.

ספרים

ניתן למצוא סדרות של ספרים אשר מתאימים לילדים ויכולים לספק להם מידע רחב בתחומים שונים. כך גם אפשר להרגיל ולהשריש אצל ילדים את תרבות הקריאה.

אתרי אינטרנט/תוכנות

מאחר והילדים שלנו אוהבים מאוד לשבת מול מסכים, אנחנו יכולים לנצל זאת לטובה. אפשר להכיר להם אתרים שמספקים מידע שימושי ומעניין או אתרים אינטראקטיביים שמאפשרים להשתתף במשחקים שקשורים לנושא. כמו כן, אפשר לספק להם תוכנות שקשורות לטבע, טכנולוגיה, היסטוריה ועוד.

תוכניות טלוויזיה

הטלוויזיה יכולה לספק גם תוכן איכותי ומועיל לילדים. קיימות תוכניות בנושאים חינוכיים ולימודיים שיכולות להעשיר את הילדים בדרך מעניינת וכיפית. עם זאת, אל תמנעו מהם לחלוטין תוכניות לשם הנאה, כדאי לאזן בין הדברים.

לפני סיום חשוב לציין, ילד יכול לרצות להעשיר את עולם התוכן שלו, ולכן חשוב בתור הורים להעניק לו את הכלים לעשות זאת. ככל שאנחנו נרגיל אותו לעשות דברים שיכולים להעשיר את הידע, כך הוא יתרגל ויעשה זאת וימצא את תחומי העניין שלו בעצמו. החלק שלנו בכך הוא מאוד חשוב, ועל כן אנחנו צריכים לחפש כל הזמן דרכים וכלים שיכולים לעזור ולקדם אותו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתכוננים לחורף – חולצות פליז
לכל אחד יש את הדרך המועדפות עליו להתכונן לחורף מבחינת בחירת פרטי הלבוש. אם אתם חושבים לחדש את המלחתה...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
3 דרכים מוכחות מדעית לשיפור ה-IQ של הילד
כל הורה חולם שהילד שלו יהיה בעל אינטליגנציה גבוהה. פיתוח האינטליגנציה של הילד תלויה גם הפוטנציאל שלו...
קרא עוד »
אוג 27, 2020
פורץ מנעולים – מקבלים שירות בכל שעה
ברחבי הארץ פועלים להם פורצי מנעולים שמציעים את השירות שלהם מסביב לשעון. אם מצאתם את עצמכם תקועים מחוץ...
קרא עוד »
אוק 29, 2021