כל כמה זמן כדאי לספר כלב?

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים אליהם הוא הוא הפרווה של הכלב. מלבד העובדה שהפרווה של הכלב חיונית לצורך שמירה על העור שלו, לספק לו חום בימים קרים ואפילו מגינה על הכלב מפני מזיקים וטפילים שונים היא חיונית מאוד גם לתחושה הכללית של הכלב. למעשה טיפוח הכלב משתקף לא מעט באופן שבו הפרווה שלו נראית. אם הפרווה חלקה, מבריקה, ללא קשרים ובאורך הנכון סביר להניח שהכלב מטופח, אוכל טוב ומוברש בתדירות סבירה.

 

האם צריך לספר את הכלב שלנו?

התשובה היא כן ולא. יש כלבים מסוגים וגזעים שונים שאסור לספר. הם עשויים לחוש לא טוב עם זה וזה עשוי לגרום אפילו לנשירת כל הפרווה שלהם, פיתוח של מחלות עור ועוד. לעומת זאת, כלבים מסוימים אחרים יש הצורך לספר אחת לכמה זמן.

 

כל כמה זמן כדאי לספר את הכלב?

באופן כללי כדאי לדעת שטיפוח הפרווה מתחיל גם מגיר צעיר והיא חיונית מאוד לכלב וגם לבעליו. יש להתנהל באופן שונה בין גורי כלבים לכלבים בוגרים כמובן אולם מוטב לפעול בהתאם לגזע הכלב, סוג ואורך הפרווה שלו ועל פי ההמלצות של מומחים בתחום. כך למשל כלבים עם שיער קצר לא זקוקים כלל לתספורת אבל כן חשוב לקלח אותם מדי פעם, לחפוף ולהבריש את שיערם. אם הם משירים שיער רב פשוט להבריז לעתים תכופות יותר.

כלבים עם שתי שכבות של שיער זקוקים להברשה יסודית להימנע מקשירות, אולם לא כל סוג כזה של פרווה מצריך בתספורת. למשל שתי שכבות של שיער קצר לא מצריך בתספורת. שתי שכבות של שיער ארוך עשויים לדרוש בתספורת מאוד קלילה בעיקר כאשר יש קשירות או מדי פעם שיער ארוך מדי סביב הישן או מאחורי האוזניים. כלבים עם פרווה עבה וצפופה מאוד עשויים להצטרף תספורת אחת ל3 חודשים למשל. בכל מקרה מוטב להתייעץ עם הווטרינר שלכם ועם מומחה לתספורות כלבים.

 

פנו עוד היום אל מספרת כלבים.

כתוב/כתבי תגובה