שתלים דנטליים שנכשלו

מתי שתלים דנטליים שנכשלו ייחשבו כרשלנות?

השתלים הדנטליים מה שמכונה בציבור הרחב 'השתלת שיניים' הם אחת המהפכות הגדולות בתחום רפואת השיניים, הם חוסכים את הצורך בשימוש בתותבות ובזכותם אפשר לחייך חיוך מושלם גם במקרה שהשיניים נהרסות או נעקרות. שלא כמו שיניים תותבות השתלים הדנטליים הם ממש כמו שיניים טבעיות, מקובעים במקומם היטב, ומאפשרים נגיסה ולעיסה גם באוכל קשה ממש כמו שיניים רגילות, ובנוסף יש להם מראה שיניים טבעי לחלוטין. אמנם, הליך של השתלת שיניים הוא הליך מורכב יותר מטיפולי שיניים אחרים ונדרשת מן הרופא התמחות ספציפית בהשתלות כדי שיוכל לבצע את עבודתו במקצועיות וללא גרימת נזק למטופל.

מהם בעצם השתלים הדנטליים?

השתלים הדנטליים הם דמוי ברגים העשויים לרוב מטיטניום שמוחדרים ללסת ומתחברים לעצם, ואז השתלים מסוגלים לתפקד כשיניים רגילות, דווקא בגלל חשיבות ומורכבות התהליך ישנה חשיבות רבה לעבודות של הרופא ולשימת לב שהוא אינו גורם לנזקים. אמנם, לעיתים מתרחשים מקרים מצערים ונזק של ממש נגרם כתוצאה מהטיפול, זה יכול להיות נזק רופאי של ממש או נזק קוסמטי עקב שתלים דנטליים שנכשלו שעלות התיקון שלו יכולה להיות מאות אלפי שקלים אם בכלל, מה שמהווה עילה מוצדקת לתביעה כלפי המרפאה במקרה שהנזק נעשה מחמת רשלנות או חוסר זהירות, בכפוף לכך שניתן להוכיח את הקשר בין הטיפול לנזק שנגרם באופן ישיר.

מהם המקרים בהם כישלון של השתלה מהווה עילה לתביעה?

כפי שנאמר במקרים מסוימים כישלון של השתלת השיניים מהווה עילה לתביעה כנגד המרפאה, למשל פיזור לא נכון של השתלים פוגע ביכולת של השתלים להתמודד עם העומס בעת הלעיסה ויגרום לקיצור תקופת השימוש בהם ולכישלונם. אפשרות נוספת לנזק הנגרם מרשלנות היא הירדמות של השפה התחתונה בעקבות פגיעה בעצב שעובר בלסת התחתונה, מקרים כאלה הן סיבות לתביעה כנגד מרפאת השיניים.

קראו גם: איך לתבוע רופא שיניים

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: