אלימות במשפחה – למי אפשר לפנות?

אלימות במשפחה - למי אפשר לפנות?

אחד המצבים הקשים ביותר במסגרת זוגיות ותא משפחתי הוא מצב שבגינו האישה סובלת מאלימות במשפחה. ישנם גברים אשר בוחרים לפעול נגד הנשים שלהן באלימות. אותן נשים לא פעם סובלות בשקט, שומרות את הסוד המדובר בליבן, לא מספרות לאף אחד לרבות המשפחה הקרובה שלהן ואף מרגישות אשמות. אולם, חשוב מאוד שכל אישה הסובלת מאלימות במשפחה איננה תקבל את מצבה זה ותפנה לכלל הגורמים הרלוונטיים שיכולים לסייע לה בתחום.

כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה?

נשים אשר נאלצות להתמודד עם אלימות במשפחה, אינן צריכות לקבל את מצבן זה ויכולות ללא ספק לפעול בכל המישורים הרלוונטיים על מנת שלא לסבול מאלימות זאת. על כן, אותן נשים צריכות ראשית כל לפעול למען גירושין. שנית, עליהן לפנות לגורמים הרלוונטיים להוצאת צו הרחקה של הבעל מהן. ניתן כיום לפנות הן למשטרה והן לעורך דין העוסק בדיני משפחה, כאשר חשוב לדעת שלאישה יש את הזכות המלאה לקבל גט ואף לקבל את דמי כתובתה במידה ומדובר בבעל אלים. על כן, כל אישה אשר סובלת מבעל אלים, יכולה לפנות לעורך דין העוסק בדיני משפחה בכלל ואל יונית גזל עו"ד גירושין בפרט לצורך פתיחה בהליך גירושין ושמירה על זכויותיה.

כיצד תבחרי עורך דין?

על מנת לטפל באלימות במשפחה בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לפנות לעורך דין לדיני משפחה מנוסה ומקצועי בתחום, אשר יסייע לה להשיג את מלוא זכויותיה בהליך גירושין וכן, יסייע לה בהרחקת הבעל המכה באופן מידי על ידי קבלת צו הרחקה. אלימות במשפחה היא איננו מצב שיש לקבל בשום אופן ועל כן, כל אישה חייבת לפעול לצורך שיפור איכות חייה ומיגור האלימות בחייה.

קראו על משמורת משותפת באתר של יונית גזל

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית מרפסת בבית משותף – המדריך המלא
בניית מרפסת בבית משותף זה סיפור קצת אחר מאשר סתם בניית מרפסת. אם אתם רוצים להוסיף מרפסת לבית, בהרבה...
קרא עוד »
ינו 07, 2022
פונדקאות בישראל
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של פונדקאות בישראל, היות וזוגות רבים מתקשים להרות באופן טבעי....
קרא עוד »
ינו 20, 2020
גלה את היתרונות הנסתרים בבחירת הווילונות הנכונים
וילונות הם לא רק כיסויי חלונות; הם מרכיב מכריע בהגדרת האסתטיקה והפונקציונליות של חלל המגורים שלך....
קרא עוד »
מרץ 28, 2024