ייפוי כוח מתמשך באור יהודה

ייפוי כוח מתמשך באור יהודה

ייפוי  כוח מתמשך מיועד למצבים בהם האדם איננו בעל היכולת לקבל עבור עצמו החלטות בנושאים אישיים כמו רפואה ורכוש. במקרה כזה ממנים לאותו אדם אדם אחר שיוכל לפעול כמיופה כוח בשמו. מי שגילו מעל 18 יכול למנות ולחתום לאדם אחר שיהיה מייפה כוח עבורו. 

מי שנותן ומאשר את ייפוי הכוח נקרא 'ממנה' ומי שנותנים לו את הסמכות לפעול נקרא 'ממונה'. יכול להיות יותר ממונה אחד ביחס ל'ממנה', וישנן הוראות מפורטות שמציין הממנה עבור הממונה כיצד לפעול בנושאים רפואיים וכספיים. 

ייפוי כוח מתמשך באור יהודה, בגוש דן וביישובים נוספים בארץ ניתן להסדיר באמצעות עו"ד בעל הסכמה רלוונטית – קראו על ייפוי כוח מתמשך באתר של עו"ד יונית גזל.

מדוע יש צורך בייפוי כוח מתמשך 

כאשר ישנה סיטואציה בה אדם מסוים איננו יכול לקבל עבור עצמו החלטות בעניינים רפואיים, פיננסיים ובענייני רכוש  – עולה הצורך למנות ממונה. נקודה מעניינת היא הילדים אינם באופן מידי יכולים להתמנות כמי שהם מיופי כול של הוריהם אלא יש להגיש בקשה לבית המשפט שיחליט בנושא. 

יותר מממונה אחד

נקודה נוספת מעניינת לגבי ייפוי כוח מתמשך היא שניתן למנות יותר מממונה אחד – למשל אחד מיופה כוח בנושאים כספיים פיננסיים, והממונה הנוסף מיופה בנושאים בריאותיים. 

עד מתי ייפוי הכוח בתוקף?

ייפוי כוח מתמשך באור יהודה או ביישובים אחרים בארץ הוא ייפוי כוח שיכול להפסיק להיות בתוקף. זה יכול לקרות למשל במצבים בה מי שמייפים את כוחו נפטר או שחל שיפור במצבו הבריאותי וכעת הוא כשיר לטפל בענייניו. 

עו"ד גירושין מוסמך שמחזיק בתעודה של מוסמך בייפוי כוח מתמשכים יכול לטפל בנושא. עו"ד יאגד תחת מסמך את הנחיות הממנה וכל הצדדים יחתמו, ולאחר מכן הטופס יגיע  לאפוטרופסות הכללית.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: