תפילת רבינו תם

תפילת רבינו תם

אחת התפילות הכי חשובות עבור אנשים, בין אם מדובר בבעלי מקצוע בתחומים שונים ובין אם מדובר באנשים פרטיים שזקוקים לעזרה והצלחה בהיבטים שונים בחיים שלהם, זו תפילת רבינו תם.

מדובר על מדבר מתוך הקבלה שיש לומר אותה כל יום ויום ומה שעומד בבסיסה היא, שלא יקרה שום דבר רע וכל אחד יצליח בדרכו. מדובר על תפילה קצרה שמגיעה מתוך ספר יועף אומץ, ויש לומר אותה כאמור, כל יום ויום, בין אם זה בבוקר או בערב. כאשר אומרים את התפילה הזאת, הרי שאנחנו מקווים, מתפללים, שלא יקרה שום דבר רע אבל מעבר לזה, שאנחנו גם נצליח בכל מה שנעשה.

חשוב לומר, התפילה הזאת אומנם אישית, כל אדם אומר אותה לעצמו, אך כפי שניתן לשים לב היא איננה מכוונת רק לעצמנו אלא הן הרבה מעבר לכך. מאחר ואנחנו מקווים שלא יקרה שום דבר רע ושכל אחד יצליח בדרכו, הרי שאנחנו בעצם מאחלים שגם לאחרים לא יקרה שום דבר רע ושהם יצליחו במעשיהם.

תפילה זו, כמו תפילות רבות אחרות נמצאות לא רק בספרי תפילה, ספרי קבלה, אלא אפשר למצוא אותם גם באתרי אינטרנט ובמקורות נוספים, כולל אפליקציות של מכשירי סלולר שמיועדים לתפילות. כך שכל אדם, בכל מקום, אשר רוצה לומר את התפילה ולא בהכרח יודע איך ומה, יכול להיכנס לאתר או לאפליקציה ולקרוא את התפילה, לומר אותה מדי יום. סביר להניח שעם הזמן, כל אחד כבר ידע, על פי יכולותיו, כיצד לומר את התפילה בעל פה.

חשוב להדגיש, ישנן תפילות רבות אשר מיועדות להצלחה ולכך שלא יאונה לנו או לסביבתנו שום דבר רע. על כן, כל אחד יכול לבחור איזו תפילה לומר, לאיזו תפילה הוא יותר מתחבר, למה בדיוק הוא מאמין יותר. חשוב לומר עוד, שניתן לבטא את התפילות השונות בכל יום, בכל שעה, על פי הצורך, ניתן כמובן לומר כמה וכמה תפילות ביום על פי התחושה וההרגשה. בסופו של דבר, כל אחד מאמין בתפילות בצורה שונה והן מחזקות אותו בצורה אחרת.

כתוב/כתבי תגובה