סדנאות לילדים להכרת חגים

סדנאות לילדים להכרת חגים

חגים עבור יהודים הם חלק בלתי נפרד מהמסורת. בישראל ובכול העולם מציינים חגים כמו פסח, ראש השנה, פורים וחנוכה, בצורה של קריאה מספר התנ"ך או קריאת הגדה, באמצעות אכילת מאכלים מסוימים שמתאימים לחג, כמו גם שאר מנהגים כמו הגעלת חמץ, תקיפה בשופר, הדלקת מדורות וכולי.

הילדים שלכם רוצים להכיר את החגים בדת היהודית ולהבין את משמעותם – לכן אין דרך טובה יותר לבצע הכרות מאשר דרך סדנאות ופעילויות שמפעילות את הילדים ומספקות פעילות כיפית ומעשירה. 

אז איזה סדנאות יש לילדים להכרות עם חגי ישראל?

הנה מספר דוגמאות: 

הכנת חלות בראש השנה

עבור חג כמו ראש השנה אופים היהודים חלות ממש כמו אלה של שבת. ילדים וילדות יכולים ללמוד כיצד להכין חלות שבת וחג ואף ליצור כיסויים מקטיפה לחלות. סדנאות להכרת חגי ישראל מסוג זה מלוות בדרך כלל בתוכן עשיר והסברים על המנהגים ומשמעותם. 

הכנת פמוטים

לחגים כמו ל"ג בעומר, פורים, ראש השנה, פסח וכדומה דרושים פמוטים להדלקת נרות. הכנת פמוטים עם ילדים היא משימה כיפית שמאפשרת פעילות נעימה, בעיקר אם יוצרים את הפמוטים מעץ. הורים וילדים יכולים להנות מאד בפעילות כזאת או להדליק יחד נרות בפמוטים המיוחדים שהיכנו הילדים בסדנה. 

הכרות עם שופר 

בראש השנה אפשר ללמוד יותר על השופר. הכרות עם שופרות בהן תוקעים בחג תאפשר לילדים ללמוד על מסורות וטקסים, להכיר את קרן הצבי, בזמן שהילדים יכירו סוגים שונים של שופרות וינסו לתקוע בהן. 

הכנת ריבות ומטעמים

ריבת אתרוגים, סדנת דבש, סדנה להכנת עוגת דבש ותפוחים: כולן קשורות לחגים של העם יהודי. הילדים שלכם יוכלו ללמוד יותר על דבש, על דבורים על אתרוגים וכל מה שמתוק תוך קבלת מידע חשוב על משמעות הדבש והאתרוגים בחגים. 

את הסדנאות רצוי לחפש באתרים שעוסקים בהפעלות לילדים, קייטנות, סדנאות מסורתיות ושאר פעילויות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

מה הסוללה והאלטרנטור עושים?  סוללה אוטומטית מספקת מטען חשמלי גדול שעובר במערכת ההתנעה ומסובב כמה הילוכים להתנעת המכונית. ברגע שהמכונית פועלת, האלטרנטור שולח זרם בחזרה

קרא עוד »