פתרונות אקוסטיקה לבית

פתרונות אקוסטיקה לבית

אחד הדברים שפוגעים מאוד באיכות החיים בבית זוהי אקוסטיקה לא טובה. הרעשים שנשמעים בבית והפיזור הלא נכון שלהם גורמים לטרדה של ממש ולפגיעה באיכות החיים של הדיירים כאשר הרעש המקורי הוא לא באמת כל כך נורא. אך האקוסטיקה הגרועה היא זו שיוצרת את הבעיה.

למעשה לא רק בבית אנחנו צריכים אקוסטיקה טובה כמו בידוד חדרים. בכל מבנה כמו גם בכל חלל, חשוב מאוד לתכנן באופן נכון את האקוסטיקה. כי רק כך אפשר יהיה ליהנות מהמקום באופן מושלם ורגוע = תרתי משמע…

אקוסטיקה לכל מקום

באילו עוד מקומות חשובה האקוסטיקה הטובה?

אז ברור כי אולפני הקלטות או אולפני רדיו, חייבים שתהיה אקוסטיקה לא פחות ממעולה. כי רק כך אפשר יהיה לעשות שימוש בחלל הנתון תוך שהוא מבודד לגמרי מרעשי רקע חיצוניים. גם מסעדות, או אולמות אירועים זקוקים לאקוסטיקה טובה על מנת שיהיה נעים לשהות במקום. אקוסטיקה לא טובה במיוחד באולמות אירועים עשויים ליצור רעש בלתי נסבל שיעיק ויפריע לכל אורך האירוע. מסיבה זו חשוב לשים דגש כבר בעת בניית המבנה כי נעשות כל הפעולות הרצויות למען השמירה על האקוסטיקה המשופרת.

חדרי מוסיקה

גם חדרי מוסיקה או חדרי תופים, חייבים כי תהיה להם אקוסטיקה טובה. כאן הצורך הוא כפול. הן מבחינת הצרכים בתוך החלל כאשר חשוב כי הפיזור של הקול ייעשה בצורה נכונה וטובה ולא ייווצר רעש מהדהד שיציק ויפריע במהלך הנינה. מצד שני חשובה האקוסטיקה למען הסביבה שבחוץ. הרעש החזק הבוקע החוצה, במיוחד כאשר מדובר במוסיקה המתנגנת בפול ווליום, שלא לדבר על מערכת תופים שמקישה בקצב בקולות עזים במיוחד, או אז תתרום האקוסטיקה הטובה כי הקול – הכול יישאר בתוך החלל הסגור. הרעש לא יטריד את מנחת השכנים והסביבה לא תתלונן כלל על הטרדות.

פתרונות אקוסטיקה לבית

כאשר מדובר בבית פרטי, שם הצרכים הם שונים מכל המקומות אותם מנינו לעיל אך עדיין יש צורך בפתרונות אקוסטיים טובים על מנת שפר את איכות החיים. כאן אנחנו מציעים את האפשרויות של ספוג אקוסטי מלמין, חיפוי עץ אקוסטי, יריעות לבידוד אותם מתקינים מתחת לריצוף ועוד.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פונדקאות בישראל

פונדקאות בישראל

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של פונדקאות בישראל, היות וזוגות רבים מתקשים להרות באופן טבעי. אומנם נכון כי ניתן לבצע טיפולי פוריות, אך

קרא עוד »