חקירה במשטרה – עשה ואל תעשה

חקירה במשטרה – עשה ואל תעשה

יום בהיר אחד קיבלתם שיחת טלפון ומצידו השני של הקו דיברו איתכם ממשטרת ישראל. שיחת טלפון קצרה המבקשת מכם מלגשת אל תחנת משטרה נקובה בעבור מתן תשובות על כמה שאלות. שיחה כזו יכולה ליצור בלבול רב ומתח גבוה, גם אם אתם ממש לא יודעים למה זימנו אתכם או מה הולכים לשאול אתכם. 

זומנתם לחקירה? הנה מה שעליכם לדעת לפני כניסתכם אליה

מה המעמד שלכם?

זימון לחקירה יכול לנבוע משתי סיבות. האחת, אתם חשודים ומזומנים לחקירה באזהרה. השנייה, אתם עדים ומזומנים לחקירה בעבור סגירת שאלות העדות שלכם. זהו פרט משמעותי שאתם צריכים לדעת בטרם נכנסתם אל חדר החקירות. יחד עם זאת, אל תקלו ראש במידה ונקראתם לחקירה כעדים. עדים יכולים להפוך לחשודים גם כן.

כמה כדאי לכם לשתף?

משהגעתם אל תחנת המשטרה והתיישבתם בחדר החקירות, אתם לא חייבים לענות על אף שאלה שאחד מהחוקרים ישאל אתכם. בכל שלב אתם יכולים לבקש סיוע של עורך דין ולהתייעץ עימו לפני תחילת החקירה. יש לכם בהחלט את האפשרות להישאר בשקט ולא לענות על אף שאלה אך קחו בחשבון שזה יכול לבוא גם לרעתכם בזמן אמת.

התייעצו עם עורך דין

אם יש לכם את האפשרות להתייעץ עם עורך דין לפני הגעתכם אל החקירה, עשו זאת. עורך דין לא חייב 'לייצג' אתכם, אך הוא בהחלט יכול להעריך את מצבכם, להסביר לכם כיצד להתנהל בחקירה כעדים או כחשודים. במידה ואתם חשודים, ילווה אתכם עורך הדין שלכם בכל שלבי החקירה ועד לסיכומה, ככל שיהיה.

לסיכום,

חקירה במשטרה היא לא דבר נחמד לאף אחד. אם מעולם לא נחקרתם, עשו כל מה שאתם יכולים כדי להגיע מוכנים אליה. הקליקו כאן כדי לקרוא כיצד ניתן למחוק רישום פלילי.

כתוב/כתבי תגובה