שורף בפות – מה לעשות?

צריבה בוגינה לי היא צרה ובעיה, וגם מצב מוכר לרוב הנשים הבוגרות. צריבה כזאת יכולה להופיע לפני ואחרי מחזור חודשי או בעקבות תזונה לא לקויה, וגם עקב פטריה וגינאלית או דלקת בדרכי השתן. צריבה בפות יכולה להופיע בשל זיהום או לאחר יחסי מין. אבל כשהיא מתחילה כל מה שאנחנו רוצות ומחפשות זה מרגוע או תרופה לבעיה.

למה זה קורה לך?

הכאב בפות נקרא לרוב וולוודיניה. זהו כאב כרוני המשפיע על אזור הפות ויכול להיות כואב מאוד. ישנן סיבות רבות למצב זה, אך הן אינן מובנות במלואן.

וולוודיניה יכולה להשפיע על נשים מכל הגילאים והרקעים, אך היא שכיחה יותר בנשים שעברו זיהום או שחוו לידה. נשים עם מצב זה עלולות לחוות כאב כאשר הן משתנות, במהלך קיום יחסי מין, או כאשר הן לובשות בגדים צמודים.

 אז מה עושים במקרים של צריבה וגינאלית? 

אחד הדברים המיידיים שכדאי לעשות זה לגשת לבית המרקחת ולחפש נרות וגינליים, משחות ותכשירים נגד פטריה וגם תוספי תזונה פרוביוטיים. לאחר מכן מומלץ לקבוע תור לרופא נשים שלכן ולהבין כיצד אפשר לטפל בבעיה או ממנה ולמנוע ממנה לחזור. 

מה עושים כשאת צריבה חוזרת?

יש מקרים בהם כל כמה חודשים או אפילו כל כמה שנים תרגישו את הצריבה או הפטרייה הוגינלית. דלקת בדרכי השתן יכולה לפקוד נשים רגישות או כאלו שלא שותות כמויות נכונות של נוזלים. זה יכול לחזור  גם למי שרגישה לזיהומים באיבר מין. 

במקרים כאלה כדאי לבחור רופא מומחה שיוכל לעזור לכן לאבחן את הבעיה, להבין ממה היא נובעת, לקבל טיפול או תרופה מתאימה.   אז זה הזמן לטפל בעניין בצורה המקצועית ביותר גניקולוג מומחה לזיהומים ודלקות בדרכי השתן או באברי המין

לקבלת ייעוץ רפואי>>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם בריכת השיחה שלכם מאובטחת ונגישה דיה?
החורף כבר מראה סימנים של נסיגה, ומבורך ככל שהיה כבר חלים אצל הישראלי חובב הקיץ געגועי לימים חמים יותר...
קרא עוד »
מרץ 19, 2019
המדריך של האלכימאי לשקיקי תה: כל מה שתהית אך מעולם לא שאלת
שקית התה הצנועה, שלעתים קרובות מזלזלים בה, היא למעשה פלא של נוחות מודרנית וכושר המצאה. הוא מעבה את טקס...
קרא עוד »
נוב 06, 2023
איפה תוכלו להשיג יערת דבש
יערת דבש היא חומר טבעי ייחודי וטעים המיוצר על ידי דבורים. זהו מבנה המורכב מתאי משושה, אשר נוצרים על...
קרא עוד »
יול 28, 2023