שורף בפות – מה לעשות?

צריבה בוגינה לי היא צרה ובעיה, וגם מצב מוכר לרוב הנשים הבוגרות. צריבה כזאת יכולה להופיע לפני ואחרי מחזור חודשי או בעקבות תזונה לא לקויה, וגם עקב פטריה וגינאלית או דלקת בדרכי השתן. צריבה בפות יכולה להופיע בשל זיהום או לאחר יחסי מין. אבל כשהיא מתחילה כל מה שאנחנו רוצות ומחפשות זה מרגוע או תרופה לבעיה.

למה זה קורה לך?

הכאב בפות נקרא לרוב וולוודיניה. זהו כאב כרוני המשפיע על אזור הפות ויכול להיות כואב מאוד. ישנן סיבות רבות למצב זה, אך הן אינן מובנות במלואן.

וולוודיניה יכולה להשפיע על נשים מכל הגילאים והרקעים, אך היא שכיחה יותר בנשים שעברו זיהום או שחוו לידה. נשים עם מצב זה עלולות לחוות כאב כאשר הן משתנות, במהלך קיום יחסי מין, או כאשר הן לובשות בגדים צמודים.

 אז מה עושים במקרים של צריבה וגינאלית? 

אחד הדברים המיידיים שכדאי לעשות זה לגשת לבית המרקחת ולחפש נרות וגינליים, משחות ותכשירים נגד פטריה וגם תוספי תזונה פרוביוטיים. לאחר מכן מומלץ לקבוע תור לרופא נשים שלכן ולהבין כיצד אפשר לטפל בבעיה או ממנה ולמנוע ממנה לחזור. 

מה עושים כשאת צריבה חוזרת?

יש מקרים בהם כל כמה חודשים או אפילו כל כמה שנים תרגישו את הצריבה או הפטרייה הוגינלית. דלקת בדרכי השתן יכולה לפקוד נשים רגישות או כאלו שלא שותות כמויות נכונות של נוזלים. זה יכול לחזור  גם למי שרגישה לזיהומים באיבר מין. 

במקרים כאלה כדאי לבחור רופא מומחה שיוכל לעזור לכן לאבחן את הבעיה, להבין ממה היא נובעת, לקבל טיפול או תרופה מתאימה.   אז זה הזמן לטפל בעניין בצורה המקצועית ביותר גניקולוג מומחה לזיהומים ודלקות בדרכי השתן או באברי המין

לקבלת ייעוץ רפואי>>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פעילויות לנוער
כל הורה יודע כי בני נוער הם אתגר בפני עצמו. ככל שהילדים גדלים, כך גם גדלים ומתפתחים ההעדפות האישיות...
קרא עוד »
אוק 26, 2020
קניית רכבים לפירוק באזור השרון
אם אתם מחפשים לקנות רכבים לפירוק באזור השרון, ישנם מספר שלבים שתוכלו לבצע כדי להבטיח תהליך חלק וחוקי....
קרא עוד »
אוג 09, 2023
חיטוי לקורונה למשרדים
נגיף הקורונה אשר פרץ לחיינו לפני קצת יותר מחצי שנה, גורם ללא מעט אנשים לבהלה. מדובר ללא ספק בנגיף מדבק...
קרא עוד »
אוג 23, 2020